Firebase Nedir?

Uygulama yönetim, kullanım takip, veri depolama, bildirim gönderme gibi işlemleri, ekstra bir sunucuya ve sunucu taraflı kod yazmaya gerek kalmadan işlemlerimi gerçekleştirmek istiyorum diyorsanız, işte tam size göre bir Platform: Firebase.

Google tarafından yeni özelliklerin eklenmesiyle gelişen Firebase, bütün bu ihtiyaçları karşılayabilme iddiasında ücretsiz kullanım da sunan bir platform. Herhangi bir platformda uygulama geliştirmeye bir sebeple başlayıp daha sonra bir kontrol paneli ve her durumda ulaşılabilir kullanıcı veri deposuna ihtiyacınız olduğunu hemen hissetmişsinizdir. Günümüzde uygulamalar platform farketmeksizin aynı veriye her cihazdan erişmek istiyor. Uygulaması, birçok kullanıcı tarafından yüklenen geliştiricilerin de kayıt – oturum bilgilerini tutma, uygulamaların kullanım verilerini analiz etme, yeni duyurular yapmak için aynı zamanda kullanıcıya bildirim gönderme, uygulamayı test etme gibi işlemleri rahatlıkla yönetebileceği bir yönetim paneli gerekiyor. İşte Google tarafından yeni özelliklerin eklenmesiyle sürekli kendini geliştiren Firebase, bütün bu ihtiyaçları karşılayabilmek için uygulama geliştiricilerine ücretsiz kullanım da sunan bir platformdur.

firebase nedir

Uygulama yönetim, kullanım takip, veri depolama, bildirim gönderme gibi işlemleri, extra bir sunucuya ve sunucu taraflı kod yazmaya gerek kalmadan halleden Firebase, yeni geliştirici dostu arayüzünde Realtime Database, Notification, Remote Config gibi özelliklerle donatılmış her uygulama için ayrı ayrı ulaşım imkanı veriyor.

Firebase, hızlı bir mobil platform geliştirmenize yardımcı olan, yüksek kaliteli uygulamalar ve kullanıcı tabanınızı büyütmek ve daha fazla para kazanmanızı amaçlayan bir platform.

Firebase, uygulaması hızlı ve kolaydır. Sezgisel API’ler tek SDK içine paketlenmiştir ve müşterilerin sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

iOS, Android, JavaScript ve C++ için tek SDK içine paketlenmiş API’leri ile çapraz platform uygulamaları sunmaktadır. Altyapınızı değiştirmeden farklı bir platforma genişletebilirsiniz.

Şunu da belirtmek isterim ki, her geliştirici ücretsiz e-posta desteği alabilmektedir.

Kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: