BTR Öğretmenlerinin DYK Müracaatı Sonuçlandı

FP BTR öğretmenlerinin yoğun tepkisini çeken İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün 71915066/220087 sayılı “Ek Ders Ücreti” konulu yazısı sonucu çoğu BTR öğretmeni mağdur edilmiş, bir kısmı açtığı yetiştirme ve destekleme kursunu kapatmıştı. İlgili yazı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne yazılmış, yanlış bilgilendirme sonucu kafaları karıştıran (özellikle müdür, müdür yardımcıları, ilçe mem yöneticilerinden bahsediyorum) bir talihsiz yazı idi. Trafik kazası olarak adlandıracağım bu yazı, olması gereken haliyle 19 Nisan 2016 tarihi itibariyle düzeltilerek YEĞİTEK tarafından 30706984-869-E.4414254 sayılı “Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi” konulu yeni yazısı ile açıklığa kavuşturulmuş olup BTR öğretmenlerinin mağduriyetleri giderilmiş oldu.

YEĞİTEK tarafından yayınlanan 30706984-869-E.4414254 sayılı “Fatih Projesi BT REhberliği Görevi” konulu yeni yazısı için tıklayın.

Yazı ile birlikte şu soruların ı verilmiş oldu:

  1. FP BTR öğretmenleri, mesai dışında, hafta içi ve hafta sonu kurs verebilir mi?
  2. FP BTR öğretmenleri, nöbet tutabilir mi?

Yeni yazıya göre özetle sorulara cevap verirsek;

  1. YEĞİTEK yeni yazısında, “Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği” görevi eğitim öğretim saatleri içerisinde yapılan bir görevdir ve eğitim öğretim saatleri dışında yapılacak başka eğitim faaliyetlerinin de kendi mevzuatları doğrultusunda yapılabileceği açıkça ifade edilmektedir, demiştir.  Ayrıca “Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği” geçici görevlendirmesi gereği yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında bulunmayan, başka eğitim faaliyetleri ile ilgili mevzuatları doğrultusunda ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği ifade edilmekte ve ilgi (d) yazı ile de bu görüşün hala geçerli olduğu belirtilmektedir, demiştir.
    Özetle FP BTR öğretmenleri mesai saatleri dışında açacakları kurs, egzersiz vb. verebilir ve açtığı kurslardan ek ders ücreti alır.
  2. İlgi (a) yazıda belirtilen görevlendirme esaslarının 10. maddesine göre; görevlendirilen FP BTR öğretmeni, Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevi olduğu günler dışında nöbet tutabilir. BTR olduğu günler ders programında BTR olarak yazılır. Bu günler dışında örneğin o gün full dersiniz varsa ve programınızda o gün BTR yazılı değilse nöbet tutabilir ve nöbet ücreti alabilirsiniz.
Bunu da Oku:  BTR Öğretmeni Çalışma Saatleri Nedir?

FP BTR öğretmeni arkadaşlarımı bu konuda bilgilendirdiğimi düşünerek herkese kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Sorularınızı “Yorum Yap” kısmına yazarak bana iletebilirsiniz.

Bu yazı 231 kez okundu

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap

sikiş izle porn izle sex hikayeleri kartal escort anadolu yakası escort avrupa yakası escort