Yazılım

Yazılımımı Neden Güncellemeliyim?

Bilgisayarınızdaki bir yazılımı güncellemeniz gerektiği konusunda sürekli bildirim aldığınız hiç oldu mu? Yazılımınızı güncel tutmanın mı, bunu birkaç haftalığına gözardı etmenin mi gerçekten önemli olup olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Size güncellemelerin neden gerekli olduğunu ve bunları indirmek için her gün birkaç dakikanızı neden ayırmanız gerektiğini açıklamak istiyoruz.

Hangi amaç için kullanılırsa kullanılsın veya kimden gelirse gelsin, bütün yazılımlar içlerinde hatalar barındırırlar: Ne de olsa hepimiz insan olarak hatalar yapabiliriz. Bilgisayar korsanları Sıfırıncı Gün güvenlik açıkları adı verilen bu hatalardan yararlanabilir ve bunları kullanarak fark edilmeden bilgisayarınıza sızabilir. Ancak yazılımı oluşturanlar bu hataları fark eder etmez düzeltmek için ürünlerini güncelleştirir ve bu düzeltmeleri yazılım güncelleştirmeleri aracılığıyla gönderirler.

Ben, kendi kişisel cihazlarımda Avast antivirüs programını kullanıyorum. Yazılımınızı güncelleştirilmiş durumda tutmak, çevrimiçi ortamlarda güvende olmak için gerekli olan yollardan biridir. Avast, Yazılım Muhafızı ürünüyle bu işlemi kolay hâle getirebilir. Avast programında bunun için;

1- Avast’ı açın
2- Tara’ya tıklayın
3- Menüden güncel olmayan yazılım için tarama yaptırın
4- Güncellemeye ihtiyaç duyulan her öğe için Güncelle düğmesine tıklayın.

İşlem tamam.

Lütfen unutmayın! Bunu nasıl gerçekleştirirseniz gerçekleştirin, yazılımlarınızı güncelleştirmek bilgisayarınızı ve içindeki her şeyi bilgisayar korsanlarına karşı korumak için gereklidir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et