Artık Windows 10 Kullanıyorum

Kişisel dizüstü bilgisayarımı her açışımda yapılan Windows 10 yükseltme uyarılarına dayanamayıp Windows 7’den Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptım. Hızlı ve sorunsuz yükleme işleminden sonra şimdilik memnunum.

Windows 10 kurulum işlemi için yaklaşık 2,5GB dan fazla bir dosya indirilerek dosyaların kopyalanması, sürücülerin ve gerekli dosyaların yüklenmesi işlemi yapılıyor.

Windows 10 Yükseltme Nasıl Yapılır?

Öncelikle ücretsiz yükseltmenizi rezerve etmek için görev çubuğunun sağ alt köşesinde bulunan Windows 10 simgesine tıklayın.

windows 10 rezerve

İlerleyen günlerde Windows 10’u Edinin Uygulamasından gelecek olan bildirimi bekleyin. Bildirim geldikten sonra yükseltmenizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Görev çubuğu bildirim alanındaki uyarı penceresine tıklayıp Windows 10 yükseltme işlemi için onay vermeniz yeterli. Akabinde sisteminiz Denetim Masası penceresi aracılığıyla Windows 10 dosyalarını bilgisayarınıza indirmeye başlayacaktır. Gerekli dosyalar karşıdan indirildikten sonra windows 10 yükseltme yardımcısı sizi aşağıdaki pencere ile karşılayacak.

windows 10 yükseltme

Yükseltmeyi şimdi başlat” düğmesine basarak arkanıza yaslanın. Sistem otomatik olarak Windows 10 işletim sistemini kurmaya başlayacaktır. Bu süre içinde bilgisayarınız birkaç defa yeniden başlatılabilir. Kurulum bittiğinde artık Windows 10 işletim sistemine başarıyla geçiş yapmış olacaksınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “Artık Windows 10 Kullanıyorum

 • 1 Kasım 2015 tarihinde, saat 18:29
  Permalink

  Hocam bu aralar html ile uğraşıyorum ama weeb sitemi yayınlamakta sıkıntı yaşıyorum.WEEBHOST lardan da hiçbirşey yapamıyorum çözüm istiyorum.site url mi http://www.siteadı.com yapmak istiyorum.

 • 2 Kasım 2015 tarihinde, saat 19:33
  Permalink

  Merhaba Emirhan KIRIK,
  Siteni çalışır ve sağlıklı bir şekilde yayınlamak istiyorsan mutlaka domain (alan adı) ve ücret karşılığı hosting almalısın. Aldığın hosting firması ise mevcut siteni taşıyabilir.

 • 3 Kasım 2015 tarihinde, saat 14:03
  Permalink

  Teşekkür ederim Emrah hocam.

Yorum Yap