SEOWordPress

En Popüler WordPress Eklentilerinden Yoast SEO 4.0 Yayımlandı!

Aylarca süren sıkı çalışma sonrasında Yoast SEO 4.0 sürümü yayımlandı. Bu son sürümde, çoğunuzun çok yararlı bulduğu müthiş bir Premium özellik yayınladı. İlgili yayınların arama işlemini hızlı ve kusursuz bir şekilde nasıl yapılacağından hareketle bu yazıda, neyi bekleyebileceğinizi açıklayacağız.

Yoast SEO 4.0 ile Dahili (iç) Bağlantı için İlgili Yazılar

Geçmişte, ilgili bağlantılar eklentileri iyi bir şey yapmıştı: Sitenize gereksiz yük getirdi. Performans, yıldızlardan ve arama sonuçları alt öğelerinden daha azdı. Buna ek olarak, ilgili yayınların çoğu doğrudan yazı yerine, ait oldukları yerde ayrı bir kutuda sunulmakta. Bu karmaşık sorunu çözmek zor, ancak bunu Yoast SEO başarmış oldu.

Yoast SEO

Yoast SEO premium müşterileri, sitenin sağ tarafında, Yoast Dahili Bağlantısı adlı yeni bir kutu bulacak. Bu kutuda üzerinde çalıştığınız metinle alâkalı olduğu kanıtlanan birkaç bağlantı gösterilir. Bu bileşen, aynı kelimeleri kullanan yayınları bulmak için daha önce tanıtılan Yoast SEO Insights araçlarından gelen en belirgin kelimeleri kullanır.

Yazılarınızdaki en iyi bağlantıların kendi seçtiğiniz link olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla, birkaç yüz kelime yazdıktan sonra, ilgili posta aracı otomatik olarak devreye girer ve önerilerinizi birbirine bağlar. Makaleyi kontrol etmek için bağlantıyı kolayca ziyaret edebilirsiniz. Eğer tarayıcınız destekliyorsa bağlantıyı yazınıza sürükleyip bırakın. İç bağlantı aracını kullanmak için ise WordPress 4.7 veya REST API eklentisine ihtiyacınız duyuluyor.

Yıldırım Hızı, Hatasız Bağlantı

Her hesaplama Yoast Insights’daki kelimeleri kullanarak tarayıcıda yapılır. Yirmi en belirgin kelimeyi bulduktan sonra araç, sunucuya en uygun makaleleri almak için bir istek gönderir. Döndürülen yayınları bir listede sunar, burada bir numaralı sonuç, yazdığınız makaleyle en iyi sonucu verir.

Dahili bağlama aracından en iyi şekilde yararlanmak için, sitenizin tamamı için en belirgin kelimeleri hesaplamanız gerekir. Bu konuda size yardımcı olması için, şimdi site geniş analiz olarak adlandırılan, işini yapmak için gereken analizi açabileceğiniz bir özellik var. İlk indeksleme, sitenizin boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Sekmedeki ilerlemeyi görebilirsiniz. Yoast gelecekte bu özelliği, daha da hızlı hale getireceğini bildirdi.

Yoast SEO 4.0

Yoast SEO 4.0’daki Güncellemeler

Yoast SEO 4.0 Premium’daki çok kullanışlı Dahili Bağlantı özelliğinin yanı sıra normal sürüme güzel bazı eklemeler de var. Gösterge tablosunda kullanıcı tarafından seçilebilen dil desteği de dahil olmak üzere artık WordPress 4.7 ile tamamen uyumlu. Ayrıca Fransızca ve Almanca içerik analizinde desteğin artırılması için çok çalışıldı. Fransızca’daki geçiş dilini daha iyi anlıyor.

Şimdi yeni sürümü indirin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Sizden duymak istiyoruz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et