WordPress

“WordPress Zaten Kurulu” Mesajı

wordpress-hata

Bu yazıda sizlere karşılaştığım bir durumdan bahsetmek istiyorum. Alıpta kullanmadığım bir windows hostingim vardı. Bu hostinge wordpress kurmak istedim ve kurdum. Fakat wordpress için windows hostinglerde yaşanan sıkıntıyı bende yaşadım. Kurulumu yaptıktan sonra site görüntüsü gelmiyordu. Hosting hizmeti aldığım firmanın müşteri hizmetlerini arayarak destek istedim. Bu tür sıkıntıların windows hostta yaşanabileceğini söyledi. Ne yapabiliriz diye, sorduğumda linux hosta taşımayı önerdiler ve windows hostu iptal edip bana ücretsiz linux host açtılar. Linux hosta wordpress kurulumunu başarıyla yaptım. Fakat burada da beni bi sıkıntı bekliyordu. O da kurulumdan sonra ekranda beliren “wordpress zaten kurulu” mesajı idi. Dosyaları hosttan silip yeniden yükledikten sonra da aynı hatayı verdi. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise sorunu bulmuş olduk. Benim PC eski sunucuyu görüyormuş. Yeni sunucuyu görmesi için bir yöntem söylendi ve onu yaptığımızda sorun çözümlenmiş oldu. Haliyle site görüntüleniyordu artık. Bahsettiğim bu sorunla ilgili çözülecek yöntemi açıklamak istiyorum şimdi:

Müşteri hizmetlerinden yeni host sunucunuzun IP adresini öğrenip C:\WINDOWS\system32\drivers\etc dizini altındaki hosts.bak dosyasını notepad programı ile açınız. Açılan sayfanın sonundaki “127.0.0.1 localhost ” satırının altına yeni sunucu ip ‘nizi yazıp TAB tuşuna tıklayarak karşısına başına “www” koymadan site adresinizi yazınız. Tekrar alt satıra inip tekrar yeni sunucu ip ‘nizi yazıp TAB tuşuna tıklayarak karşısına, bu sefer www ekleyerek site adresinizi yazınız. Dosyayı kaydedip kapatınız. Örnek:

[HTML]
<strong>127.0.0.1           localhost
91.93.175.12   siteadi.com
91.93.175.12   www.siteadi.com</strong>
[/HTML]


Şimdi tarayıcıyı açarak adres çubuğunuza sitenizin adresini yazdığınızda siteniz görüntülenecektir.

Windows 7 Ultimate Satın Al buy windows 10 home

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et