WordPress

Taslak Kaydetmeyi İptal Etme

\"wordpressWordPress, siz içerik eklerken yazılarınızı otomatik, taslak olarak kaydetmektedir. Yazılarınızı oluşturduğunuzda ayrıca taslak olarak eklenmiş olabilir. Ayrıca yazı sürümleriniz de kaydediliyor olabilir. Bunlar ise veritabanınızın şişmesine ve sitenizin performansının düşmesine neden olabilmektedir. Bunu birçok eklenti veya birtakım kodlarla çözmemiz mümkün. Benim ise kendi denediğim ve sonuç aldığım bir çözümü size sunmak istiyorum.

Yapmanız gereken çok basit. WordPress taslak olayını devre dışı bırakmak istiyorsanız; temanızın functions.php dosyasına direkt aşağıdaki kodu ekleyin:

[php]
<?php
define(\’WP_POST_REVISIONS\’, false);

function disable_autosave() {
wp_deregister_script(\’autosave\’);
}
add_action( \’wp_print_scripts\’, \’disable_autosave\’ );
?>
[/php]

Kodu ekledikten sonra dosyayı kaydetmeyi unutmayın :)

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “Taslak Kaydetmeyi İptal Etme

  • hmetA

    Tam olarak bunu arıyordum teşekkürler

  • Yurtdışı Bilgi Bankası

    Merhabalar,

    benim yapmak istediğim sayfayı taslak yada inceleme icin bekliyor diye kaydettikten sonra. bir sayfa icinde taslak olarak kaydettiğim sayfayının linkini vermek istiyorum fakat explorer ve mozille fireworks te sayfa bulunamadı hatası veriyor. nasıl yapılabilir.

  • Yayınlanmış bir sayfa içinde taslak bir sayfaya link veremezsiniz. Çünkü taslak yazılar yayımlanmamış yazılardır. Dolayısıyla “bulunamadı” hatası verecektir.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et