WordPress

Gravatar Hesabı Oluşturma

mygravatar

Herhangi bir blog sitesi içinde yorum yapan kullanıcıların sanal kimliklerini gösteren avatarlar yaygınlaşmış durumdadır. Bu avatarlar kişileri temsil etmekte ve genellikle 80 x 80 boyutlara sahip bir görsel olmaktadır. Bu görsel; kişilerin kendi fotoğrafları, ilgi duydukları karaterler veya alakasız bir çizim resmi olabilir.

Bir görselin avatar olarak atanması ve avatar değişikliğine gidildiğinde üye olunan tüm sitelerde bu değişiklik güncellenir. Dolayısıyla kişi üye olduğu her sitede veya sitelerin çoğunda aynı sanal kimlik görseli ile görünür. İşte bu noktada Gravatar hizmeti, avatar taşınabilirliliğini gerçekleştirmektedir. Bu servisin ismide yaptığı hizmeti belirtmektedir. Yani Globally recognized avatar. Türkçe karşılığı global olarak tanınan avatar.

Eğer, yazdığınız yorumlarda kendi resminiz veya kendi seçtiğiniz görselin görünmesini istiyorsanız bir gravatar hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Gravatar Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle buraya tıklayarak Gravatar sitesine ulaşın.

gravatar-site

Siteyi açtığınızda yukarıda sayfa ekrana gelecektir. Resimde işaretlediğim Log in to, or Sign up for, Gravatar seçeneği üzerine geldiğinizde aşağıdaki gibi bir menü açılacaktır.

gravatar-site-login

Yeni bir hesap oluşturacağınız için Sign Up seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen pencerede sitelerde kullandığınız e-posta adresinizi yazarak Signup butonuna basın.

gravatar-site-login1

Hemen sonrasında ekrana gelen pencerede butona tıklayın. Böylece sistem size hesap oluşturmanız için bir e-mail gönderecektir.

gravatar-site-login2

Gelen e-maildeki linke tıklayarak açılan sitede, kullanıcı adı ve parola girmeniz gerekmektedir.

gravatar-site-login3

Artık hesabınız oluşturulmuştur. Şimdi gravatar resminiz için sıradaki ekranda en üstte yer alan My Account seçeneği üzerine gelin ve Add an Image seçeneğine tıklayın.

gravatar-image-ekle

Karşımıza gelen pencerede resminizi nerden yüklemek istediğini ile ilgili seçenekler gelecektir:

gravatar-site-myaccount

Burada istediğiniz seçeneği seçerek görsel ekleyebilirsiniz. Artık bir gravatar görseliniz var.

Unutmamanız gereken ise görsel dosyanızı yükledikten sonra tüm sitelerde görünmesini istiyorsanız resim eklendikten sonraki aşamada G rated seçeneğini tıklayınız.

Kolay gelsin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “Gravatar Hesabı Oluşturma

  • inTiKamTR

    Saol İşime Yaradı ^^

  • inTiKamTR

    Bakalım oLmuşmu :D

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et