WebMaster

Web Sitesinin En Önemli Unsuru: İçerik

\"içerik\"Web sitesinin en önemli unsuru, içeriktir. Hedef kitlemize, ziyaretçilerimiz işine yarayacak detaylı ve güncel bilgilere yer vermemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde sadık ve sürekli bir ziyaretçi kitlesine ulaşırız.

Web sitenizin konusuyla ilgili çok sayıda benzer site var olabilir fakat farklılaşma ve süreklilik gösterdikçe zaman içinde diğerlerinden sıyrılabilirsiniz.

Herşey bir konu seçimiyle başlar. Hürriyet, Milliyet gibi milyon trafiğe sahip, kaynağı güvenilir haber portalları dururken, sizin bir haber portalı açmanız halinde başarı göstermeniz ne kadar olasıdır? Fakat bunu yerine belirli bir konuyu ele alırsanız, yani \”niş\” bir konu seçerseniz başarı şansınız artacaktır. Sonuç olarak size \”niş\” pazarlamayı öneriyorum. Bu bağlamda niş seçimi için bildiğiniz bir konuyu seçin. Kendi ürettiğiniz içerik ile sitenizinizi canlı tutun. Örneğin; jeoloji mühendisisiniz ve alanınız ile ilgili bilgileri, yazdığınız makaleleri yayınladığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et