Sitenizi Bing\’e Kaydedin

\"siteBing arama motoru, Google\’ın en önemli rakiplerinden biri olması nedeniyle ciddiye alınması gereken bir arama motorudur. Arama sorguları, tarama ve arama trafiğinde Bing verilerini kullanarak sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Sitenizi Bing\’e kaydederek tarama aktiviteleri, indeks kapsamı, trafik istatistikleri ve daha fazlasını izleyebilirsiniz. Ayrıca hangi anahtar kelimelerin sitenize trafik sağladığını araştırabilirsiniz. Kimlerin sitenize bağlantı verdiğini de görebilirsiniz.

Bu yazıda sitemizi Bing\’e nasıl ekleyeceğimizi anlatacağım.

Öncelikle http://www.bing.com/webmaster adresine gidiyoruz. \”Webmaster Tools Sign In\” düğmesine tıklıyoruz.

\"bing

Sonraki ekranda Windows Live ID ile giriş yapmamız gerekiyor.

\"bing

Windows Live ID ile oturum açtıktan sonra \”Add Site\” düğmesine tıklıyoruz ve açılan pop-up pencerede site adresini giriyoruz.

\"bing

Ardından site doğrulama işlemi yapmamız gerekiyor. Bunun size 3 seçenek sunuluyor. Sayfanıza bir meta etiketi ekleyerek ya da sitenizin ana dizinine bir xml dosyası yükleyerek bunu yapabilirsiniz. Bu kolay 2 yöntemden birini tercih ederek işlemi gerçekleştirin. Bunu başarı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde siteniz listelenecektir.

NOT: Bing\’de indekslenen sayfalarınızı görmek için, site:www.siteadi.com şeklinde Bing arama motoruna yazarak aratabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın