Yemeğinizi Getiren Dostane, Otonom Robot

Size et/tavuk dürümünüzü verebilecek dostane robotla tanışın. İranlı ABD vatandaşı Ali Kashani, bizi Postmates‘ın otonom dağıtım robotuyla tanıştırıyor. Bunun karbon emisyonlarını azaltmaya ve her yerde, şehirlerde değerli gayrimenkulleri boşaltmaya nasıl yardımcı olabileceğini açıklıyor. Bu otonom robotun yemeğinizi hatta daha fazlasını neşeyle getirmek ve yoğun kaldırımlardaki karmaşık sosyal etkileşimlerde gezinmesi için nasıl özel olarak tasarlandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için izleyin.

Video dilini Turkish seçerek Türkçe alt yazılı izleyebilirsiniz.

Geleceğin Teslimat Robotu: Serve

Şirket, son iki yılını gizlice kendi teslimat robotlarını nasıl tasarlayıp inşa edeceğini öğrenerek geçirdi.

Ali Kashani, Postmates’e bir buçuk yıl önce özel bir görevle şirkete robot getirme misyonuyla katıldı. Şirket şimdi, bakışlarını daha büyük bir şeye çeviriyor: Yeni şirket içi laboratuvarı Postmates X’te kendi teslimat araçlarını nasıl tasarlayıp inşa edeceğini öğrenmek.

Bu vizyonun şirketin üretim garajında ​​döndüğünü görebilirsiniz. Postmates’in Serve adlı robotu, yaklaşık bir metre yüksekliğinde duruyor. Parlak sarı boya ile çocuk büyüklüğünde bir alışveriş arabası şeklinde. Üstte, bir dokunmatik ekran size – “TESLİMATTA” diyor – ve gövdesinin etrafında yanıp sönen bir LED şeridi dönüş sinyalleri olarak işlev görüyor. En belirgin şekilde, animasyon robotu WALL-E’ye benzeyen ve yanıp sönen gözleri için iki büyük daire var.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: