Teknoloji

TOGG Fiyatı Netleşti

Türkiye’nin yerli ve milli otomobilinin satışa sunulmasına sayılı günler kala TOGG fiyatı netleşmeye başladı. Merak edilen TOGG fiyatı için yazıyı okumaya devam edin.

TOGG, tahmin edilen uygun fiyatıyla şimdiden yoğun talep görüyor. Çünkü şimdiden 2 yıllık sıra oluştuğu söyleniyor. Fabrika ise tam kapasitede yıllık 175 bin araç üretimi gerçekleştirebiliyor.

Bilindiği gibi 29 Ekim tarihinde Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG seri üretime geçiyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla TOGG fabrikasından ilk araç banttan indirilecek. Sonrasında Türkiye’nin gururu olarak yollarda olacak. Gerek görünümü, gerek özellikleri, gerekse de alt yapısı ile şimdiden ilgi odağı olan TOGG fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekecek.

TOGG Fiyatı Ne Olacak?

Togg

Şimdiye dek TOGG ile ilgili pek çok fiyat spekülasyonu yapıldı. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili ilk duyurulduğunda fiyat tarafında 500 bin TL ve altı rakamlardan bahsediliyordu. Lakin geçtiğimiz yıldan bu yana ekonomideki artışlardan dolayı bu rakam pek mümkün görünmüyor.

Son ortaya atılan iddialarda TOGG fiyatının 800 bin TL civarında olacağı söyleniyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa çıkan e-C4’ün de bu kalibrede bir etikete sahip olması TOGG fiyatı hakkındaki söylentileri tekrardan ateşlendirdi.

Eğer bir problem çıkmazsa, TOGG satış fiyatı ciddi anlamda 800 bin TL olarak satışa sunulacak. Muadilleri düşünüldüğünde bu etiket oldukça uygun görülebilir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et