Artık Otobüs Beklemek Yok!

Artık hemen hemen herkeste araba olduğundan ve yollarımızda hep bir çalışma olduğundan ulaşımda sorunlar yaşıyoruz. Toplu taşıma araçları ile gidecekleri yerlere giden kişiler toplu taşıma aracı beklerken bazen ağaç oluyoruz. Nedeni ise otobüslerin ne zaman geleceğini tam olarak bilmememiz. İşte böyle sorunlar nedeni ile soğukta üşüyebiliyor ve hasta olabiliyoruz ya da işe geç kalabiliyoruz. Ama artık buna son!

\"2013-01-15

Ankara’da EGO yeni bir uygulama başlattı, uygulamanın adı da “Otobüs Nerede?”.  Ankaralılar için yeni olan bu uygulamayı Android ve iOS işletim sistemi olan telefonlardan kullanabilirsiniz.

EGO Genel Müdürlüğüne ait Otobüs Hatları ile ilgili bilgilerin akıllı telefonlar aracılığıyla edinilmesini sağlayan uygulamasıdır.

\"otobüs

Şimdi uygulamaya bir göz atalım:

[to_like]

Bu android uygulama ile 

– Hat Üzerindeki Otobüsler
– Hareket Saatleri
– Durak Konumları

gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uygulama sürekli online olup internet (hücresel bağlantı, WiFi,3G) bağlantısı ile çalışmaktadır. Uygulama bizim nerede olduğumuzu, otobüsün nerede olduğunu, bir yere nasıl gidebileceğimiz hakkında bilgi vermekte. Özellikle bizim kullanacağımız bölüm Otobüs Nerede bölümünün çalışması oldukça basit.

İlk önce Otobüs Nerede butonuna bastıktan sonra açılan bölümde bize hangi durakta olduğumuzu soruyor. Duraklarda bulanan 5 haneli numarayı giriyoruz ve oradan geçen hatları bize yazıyor. Bizim bineceğimiz hattı seçtikten sonra bize otobüs hakkında bilgi veriyor. Bu bilgiler;

  • Otobüsün nerede olduğu.
  • Otobüsün kaç dakika içinde bizim bulunduğumuz yere ulaşacağını.
  • Otobüsün hızını.
  • Harita üzerinde güzergahı gösterme.

Gibi özellikler mevcut. Özellikle kış aylarında sizi rahat ettirecek bu uygulama ile evinizde otururken otobüsün nerede olduğuna bakabilir evinizden ona göre çıkabilirsiniz. Şahsen ben uygulamayı 1-2 gün test ettim, otobüsün ne zaman geleceğini saniyesine kadar belirleyebiliyor ve yanıldığına henüz rastlamadım.

\"2013-01-15 \"2013-01-15 \"2013-01-15 \"2013-01-15 \"2013-01-15

Anlaşılan bu ki EGO bu sefer paraya kıymış ve güzel bir uygulama yaptırmış. Denemenizi tavsiye ederim, zaten kullanması çok basit bir uygulama. İş görürlük açısından benden 10 tam puan aldı. Durakların numarasını ise durak camları veya durak direklerinden öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı elde etmek için;

Google Play ve Apple Store\’den ücretsiz elde edebilirsiniz.

\"2013-01-15

[/to_like]

 

One thought on “Artık Otobüs Beklemek Yok!

  • 17 Mart 2015 tarihinde, saat 01:11
    Permalink

    Bi’yerde beklerken -otobüs,randevu-mutlaka telefonla uğraşmalısınız. boş oturup etrafa bakınmak oldukça ayıp ve tuhaf karşılanıyor artık.

Yorum Yap