Teknoloji

Netbook Satın Almadan Önce

\"Netbook\"Her internet kullanıcısı için netbook oldukça ilgi çekici bir cihaz. İnternet\’e her yerde bağlanabilmek bu küçük cihazla inanılmaz geliyor.

Fakat bu cihazı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bunun için şu soruları kendinize sormalısınız:

Hangi işletim sistemini kullanacağım?

Günümüzde birçok netbook, Windows XP veya Windows 7 ile geliyor. Windows XP genellikle netbook\’larda oldukça hızlı çalışıyor, Windows 7 içinse bunu söylemek mümkün değil.

Tabletleri hiç düşündünüz mü?

Netbook\’unuzu sadece RSS beslemelerini okumak için, Twitter ve e-posta uygulamaları kullanmak için kullanacaksanız sizin için bir tablet, netbook\’tan daha uygun olabilir.

RAM\’e ihtiyacınız var mı?

Netbook\’ların bir çoğu minimum bir kapasite olan 1GB RAM\’le geliyor. Bu netbook\’ların bir çoğu ise RAM\’e karnı oldukça aç Windows 7 ile çalışıyor. Küçük bir performans artışı için yeni ürününüze yapacağınız bir RAM yükseltmesi faydalı olabilir.

Yazı yazmak zor mu?

Bazı kişiler için, özellikle de büyük parmaklara sahipseniz, küçük klavyelerde rahat bir şekilde yazmak zor olabilir. Mümkünse seçtiğiniz netbook modelinde yazı yazmayı deneyin. Bazı modeller gözden geçirilmiş ergonomik klavyelere sahipler ve yazmayı daha kolay hale getiriyorlar.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin