Teknoloji

Davlumbaz Bakım ve Temizliği

\"davlumbaz\"Davlumbaz bakımı yapmadan önce, davlumbazın fişini prizden çekin veya şalteri kapatın.

Öncelikle alüminyum filtreye bakılmalıdır. Bu filtre hava yağ zerreciklerini tutmaya yarar. Davlumbazın en önemli parçalarından birisidir. Dolayısıyla filtreyi 1 aylık süreler ile temizlemeniz gerekiyor. Temizlemek için önce alüminyum filtreyi çıkarın. Filtreleri sıvı deterjanla yıkayıp durulayın. Kuruduktan sonra yerine takabilirsiniz. Bu filtreler yıkandıkça renk değiştirebilir, endişelenmeyin! Bu olağan bir durumdur. Yani filtrenizi değiştirmenize gerek yoktur. Birde karbon filtre vardır. Bu filtre pişirme kokuları giderir. Karbon filtre ise kesinlikle yıkanmamalıdır. Bunu unutmayın! Sadece 6 ayda bir değiştirilmelidir. Karbon filtreyi yetkili servislerden alabilirsiniz.

Filtrelerin sökülüp takılması veya temizlenip değiştirilmesi dikkat ediniz. Yanlış işlemlerde, yangın çıkarma ihtimaliniz bulunduğunu unutmayın.

Halojen lambaları değiştireceğiniz zaman dokunun. Çünkü halojen lambaların ömrü dokunulduktan sonra ortalama 1 gündür. Bu yüzden halojen lamba bitmeden dokunmayın.

Davlumbaz genel bakımı için de nemli bir bez kullanın. Yine aynı şekilde temizlikten önce kendi güvenliğiniz için elektriği kesin. Ayrıca davlumbazınız çalışırken içeriye temiz hava girmesini sağlayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın