Sosyal Medya

YouTube Premium Zamlandı!

1 Ocak 2024 tarihi itibariyle, YouTube Premium ücretleri belirli ülkelerde artacak. Bu değişiklik, daha önce bazı ülkeleri etkilememiş olsa da, şimdi tüm ülkeleri kapsayacak. Türkiye’de fiyatlar iki katına çıkacak.

Reklamsız video izleme, indirme, arka planda oynatma gibi avantajların yanı sıra YouTube Music uygulamasıyla 100 milyondan fazla şarkıya kesintisiz erişim imkanı sunan YouTube Premium kullanıcılarına e-posta gönderdi.

YouTube Premium Fiyatları (2024)

YouTube Premium’un bireysel kullanıcılar için aylık ücreti 29,99 TL’den 57,99 TL’ye yükseldi.

Aile paketi için aylık ücret ise 59,99 TL’den 115,99 TL’ye çıktı.

Öğrenciler için ise aylık ücret 19,49 TL’den 37,99 TL’ye yükseltildi.

Bireysel kullanıcılarına e-posta gönderen YouTube şu ifadelere yer verdi:

Önemli
Size mükemmel hizmet ve özellikler sunmaya devam edebilmek için planınızın fiyatını ayda ₺57,99 olacak şekilde artırıyoruz. Bu kararı kapsamlı bir değerlendirme süreci sonucunda aldığımızı belirtmek isteriz. Fiyat güncellemesi sayesinde hem Premium’u geliştirmeyi hem de YouTube’da izlediğiniz içerik üreticileri ve sanatçıları desteklemeyi sürdürebileceğiz.

Google Play, söz konusu fiyat değişikliğini kabul etmeniz için size e-posta gönderecektir. Aboneliğinizin iptal edilmesini önlemek için bu e-postada yer alan adımları uygulayın. Yeni fiyatı kabul ettiğinizde 1 Ocak 2024 tarihli faturanızda güncel fiyat geçerli olacaktır.
YouTube

YouTube Premium Üyeliği İptal Etme

YouTube Premium ve YouTube Music Premium aboneleri, istedikleri zaman ücretli üyeliklerini iptal edebilir, duraklatabilir veya devam ettirebilirler.

Yıllık veya aile planına geçmek de mümkündür.

Ücretli üyeliği yönetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. youtube.com/paid_memberships adresine gidin.
  2. Üyeliği yönet‘i tıklayın.
  3. Devre dışı bırak‘ı tıklayın.
  4. İptal etmek için Devam‘ı tıklayın.
  5. İptal etme nedeninizi seçin, ardından İleri‘yi tıklayın.
  6. Evet, iptal et‘i tıklayın.

NOT: YouTube’da ücretli bir üyeliğe sahip olduğunuzda, her yeni faturalandırma döngüsü başında üyelik ücreti otomatik olarak tahsil edilir. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, yeniden abone olmadığınız sürece ücret alınmaz. Fatura dönemi sonuna kadar YouTube’un ücretli üyelik avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Satın alma işlemini iPhone veya iPad kullanarak yaptıysanız ya da ücretli bir YouTube üyeliğine Apple aracılığıyla kaydolduysanız geri ödeme isteğinde bulunmak için Apple destek birimi ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu durumda, Apple’ın geri ödeme politikası geçerli olur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et