Site Tanıtımı

LCD Televizyonun Hayatımızdaki Yeri

\"lcd-televizyon\"Hayatımızın odak noktalarından biri haline gelen televizyon vazgeçilmezlerimizden biridir. Her evde sayısının iki ve üçü bulduğu bu harika buluş da teknoloji ilerledikçe ilerleme kaydetmiştir. Her gün yeni bir özelliklisi çıkan bu aletin hızına ulaşmak artık çok zordur. İletişim aracından tutunda eğlence aracına kadar her türlü ihtiyaca cevap veren televizyonlardan en bilinenleri LCD televizyondur. Kısa adıyla LCD tv diye bilinen bu televizyon tüplü televizyonların evdeki padişahlıklarına çıktıkları ilk günden itibaren son vermiştir. Bunun yanı sıra LED tv’ leri de unutmamak gerek. Büyük bir çığır açan bu televizyon çeşitleri artık her evde; eğlence, internet, film izleme, haber izleme ve müzik dinleme gibi birçok ihtiyacı karşılar olmuştur.

LCD Tv ve LED Tv Arasındaki Farklar

LCD tv; likit kristal ekran anlamına gelmektedir. Panel arka ışıklandırması CCFL denilen teknoloji. Florasan lamba beyaz ışık verir yayın esnasında ise renklenir. LCD televizyonların monitör panelleri birkaç milyon pikselden oluşur. Her piksel kendi içerisinde sıvı kristal bulunduruyor.  LCD tv’lerin tepki süreleri biraz daha yavaştır. LCD televizyonların tüplü televizyonlara göre daha az yer kaplaması büyük bir artıdır. LCD tv’ler ince bir gövdeye sahip olduklarından her yere rahatlıkla asılabilir veya kondurulabilir. HDMI girişi ve USB girişlerinin çokluğu hafıza kartlarınızı LCD televizyonunuza takıp istediğiniz şeye bilgisayar yerine buradan da bakabiliyor olmanız harika. İsterseniz LCD tv’nize kamera ve ya bilgisayarlarınızı da bağlayabilirsiniz. Oyun konsolları için de harika görüntü sağlayan LCD televizyonlar her eve lazım.

LED tv; panel arka ışıklandırması LED ışıklandırma teknolojisiyle yapıyor ve yayın esnasında renkleniyor. LED tv şuan ki en sağlıklı televizyon olarak gösteriliyor. Gözü yormayan LED tv sayesinde artık çocukların televizyon izlemelerinde sakınca yok. İnce ve zarafetli dış görünüşüyle LED tv’ler artık yaşam alanlarınızı süsleyen birer obje haline geldi. Tepki verme süresi diğer televizyonlara oranla daha hızlı olan LED tv’ler bu nedenle daha çok tercih sebebi.

Tepki süresi önemi ve siyah renk kontrastı önemi sayesinde birbirinden ayırt ettiğimiz LCD tv’lerin birbirinden ayırt edebileceğimiz onlarca farklı özelliği bulunmaktadır. LCD televizyonda bulunan çoklu seçeneklere internet sayfamız üzerinden bakmanız mümkün. Teknoloji sürekli bir yenisini geliştirdiği için hangi LCD televizyonu alacağınıza karar vermek uzun ve zorlu bir süreç olabiliyor. LED tv’lerde de geçerli olan bu karar verme olayını basite indirgemek için sizler de internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  http://www.grundig.com.tr/lcd-televizyon/lcd-tv-urunleri/

\"lcd-televizyon\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: