Hürriyet Gazetesine Vefat İlanı Nasıl Verilir?

\"telefonlar\"Gazetelerin en acıklı sayfalarından biri olan vefat ilanları bölümü kaybettiğimiz yakınlarımızı bir nevi anma yeri olarak bilinmektedir. Ünlü iş adamlarının, sanatçıların, devlet erkânının ya da tanınmış kişilerin vefatını bu sayfalardan öğrenmekteyiz. Hürriyet ve Posta gazetelerine sadece bu kişiler değil, bir yakınımız vefat ettiğinde bu sayfalara ilan vererek, onları toplum nezdinde onları anmış olabiliriz. Yakınlarımızı ya da uzaktan takip ettiğimiz, sevdiğimiz, değer verdiğimiz kişileri kaybettiğimizde Posta ve Hürriyet gazetelerine vefat ilanı vererek, onları herkesin önünde anabilir ve unutulmadıklarını gösterebiliriz.

Vefat ilanı vermek eskisi kadar zor değil. Artık internet üzerinden ya da telefon ile Posta ve Hürriyet gazetelerine vefat ilanı verebilmek oldukça kolay. Tek yapılması gereken istediğiniz gazetenin internet sitesine girmek ya da o gazetenin ilan servislerinden birini arayarak istediğiniz metin ile vefat ilanı verebilirsiniz. Vefat ilanındaki metin tamamen size ait olup, ölen kişiye olan hislerinizi ve duygularınızı bu satırlara aktarabilirsiniz. Vefat ilanlarında ölen kişinin durumuna göre farklı metinler bulunmaktadır. Vefat eden kişiye olan yakınlığınıza göre bu metinlerden birini seçerek kolayca vefat ilanı verebilirsiniz. Posta vefat ilanı verirken sizlere taslak metinler sunulması da vefat ilanı verenlere kolaylık sağlamaktadır.

Bir vefat ilanında olması gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi öncelikle ölen kişiye olan yakınlık derecesi kesinlikle belirtilmelidir. Yakınlık derecesinden sonra vefat eden kişinin görevi, mesleği gibi unsurlara yer vermeli daha sonra kendi duygularınızı ekleyerek vefat ilanını tamamlayabilirsiniz. Vefat eden kişinin adı ve soyadı büyük yazı puntosu ile yazılmalıdır. Vefat ilanının en altında ilanı veren kişinin unvanı, yakınlık derecesi ve ya görevi ile adı soyadı yer almalıdır.

Hürriyet ilanı verebilmek artık daha da kolay hale gelmektedir. Hürriyetin internet sitelerinde ilan servislerinin basit sistemleri sayesinde birkaç dakika içerisinde istediğiniz ilanı gazetelere verebilirsiniz. Hürriyet ve Posta ilan gazetelerinin ilan servislerinin internet sitelerine girerek vefat ilanınızı sitede bulunan formları doldurarak verebilirsiniz. İnternet kullanıcı değilseniz, gazetenin ilan servisini arayarak vefat ilanınızı çok rahat bir şekilde yayınlatabilirsiniz. Vefat ilanı vermek her ne kadar acı bir durum olsa da insanların ölen kişiye olan saygısını da toplum önünde paylaştığını söyleyebiliriz. Gazetelerin vefat ilanları için ayrı sayfalarda bulundurması dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir.

İlanlarınızı 444 19 59 numaraları ilan servisindeki müşteri temsilcileri aracılığı ile gazeteye verebilirsiniz. Artık gazetelere ilan verebilmek size bir telefon kadar yakın. Gazeteye ilan verebilmek için bu numarayı aramanız yeterlidir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın