Site Tanıtımı

Belgrad Şehrinde Nerede Kalınır?

İş hayatımızdan ya da diğer uğraşlarınızdan kaynaklı olarak bütün stresinizi atabilmek için en uygun alternatif tatil yapmak veya yeni bir yerler görmek olduğunu herkes bilir. Yeni yerlerin keşfedilmesi, yeni şeylerle meşgul olmak olabildiğince bir terapi gibi insanların rahatlamasına neden olmaktadır. Ülkemizde gidilecek tatil yerlerinin hepsini keşfettikten sonra farklı kültürlerin ya da tarihi eserlerin bulunduğu ülkelere seyahat etmek herkesin aklının bir köşesinde bulunmaktadır. Fakat farklı İnsanların farklı dillerin konuşulduğu bir bölgeye seyahat etmek herkesin çekindiğin noktalardan bir tanesidir. Fakat günümüzde herkes bu korkularını yerini arayışlarını yurtiçi ile sınırlamaktan kurtulup yeni yerlere keşfetmektedir. Sizde bu yeni ülkeleri yeni şehirleri keşfetmek istiyorsanız öncelikle iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmanın ardından ilgi duyduğunuz alanlarda doğrultusunda ülkeleri ve şehirleri bir liste haline getirip zaman buldukça tatillerinizi burada yapabilirsiniz. Birçok yurt dışı tatil imkanı ülkemizdeki tatil fırsatlarından daha uygun fiyata olabilmektedir. Alacağınız uçak biletlerinde birçok fırsat yıl içinde size verilmektedir. Bu fırsatlardan haberdar olmak için sürekli olarak siteleri takip edip uygun zamanda bilet almanız önerilmektedir. Yurtdışında gezilebilecek yerlerden bir tanesi de Belgrad’dır. Belgradşehrini gezmek isteyenler için şehri anlatan bir yazı düzenledik.

Daha detaylı bilgi için https://www.neredekalinir.net/belgrad/ burayı ziyaret edebilirsiniz.

Belgrad Şehri

Bir Balkan şehri olan Belgrad hem kalabalık hem de çok gelişmiş bir şehirdir. Bu şehre Türkiye’den vizesiz bir şekilde gidebilme imkanınız olduğunu da bilmenizde de büyük bir fayda vardır. Bu kentin diğer Avrupa ülkelerinden farkı fiyatların çok daha uygun olmasıdır. Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad uzun süre boyunca kendisini ele geçirmek isteyen diğer güçlere karşı büyük bir mücadele vermiştir. Bu kent 1521 yılında Osmanlı’nın topraklarına katılmıştır. 1882 yıllarında Sırbistan Krallığı kurulmuştur. Fakat I. Dünya Savaşı ile Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ele geçirerek Belgrad’ı işgal etmişlerdir. Şehir bu süreçten sonra birçok krallığın işgali ile sürekli olarak farklı kuvvetlerin eline geçmiştir. Bu şekilde mücadelelerin sonucunda şehrin içinde birçok kültürel yapıda oluşmuştur. Bu olaylar şehrin hem yemek, hem kültürel zenginli gibi birçok yapısını da etkileyip konuşulan dilde de büyük bir etki yapmıştır. Bu şehrin geçmişi yaklaşık olarak 7000 yıl kadar eskiye dayanmaktadır. 2003 ve 2006 yıllarında Sırbistan Karadağ devlet Birliği’nde Sırbistan’ın başkenti olup bu şekilde kalmaya devam etmiştir. Tuna ve Sabah nehirlerinin birleştiği platoda bulunan Belgrad şehri Tuna ve Sabah Nehri’nin büyük bir kısmını kendi sınırları içinde bulundurmaktadır. Belfrad şehrinin nüfusu 2 milyon kadardır. Ülkenin nüfusu en çok baş kentte bulunmaktadır. Eğer Belgrad’a gitmek istiyorsanız uçağa binip 1 saat 20 dakikalık bir yolculuğun ardından kendinize Belgrad’da bulacaksınız.

Belgrad’a Gezmek İçin Ne Zaman Gidilir?

Kış ayları hava 4 derece gibi bir ortalamada seyir ederken yazları bu sıcaklık 21 dereceye kadar çıkmaktadır. Yani şehirde hava sıcaklıkları çok fazla değişmemektedir. Karasal iklime sahip olan bu şehir kış ayları soğuk yaz aylarında ise nemli ve kısmen sıcak olmaktadır. Ülkemizdeki sıcaklık değerlerine göre bir değerlendirme yapacak olursak Haziran ve Temmuz aylarında bu şehri ziyaret edip gezmek, en uygun zamanlar olacaktır. Mayıs ve Haziran aylarında gezmek için Belgrad şehrini tercih edecek olursanız dikkat etmeniz gereken en önemli faktör çok fazla yağışın olduğudur. Neredeyse herkes bu aylarda yanında yağmurluk ya da şemsiye tarzı yağmurdan korunacak malzemeleri taşımaktadır.

Belgrad Şehrine Gidildiğinde Neler Yapılabilir?

Tarihi bakımından birçok yapısı ve müzeleri ile gezilecek yer vardır. Belgrad şehrinde bulunan kafeler de Türk kahvesini kolaylıkla bulabilirsiniz. Turistler burada çok fazla tatil için seyahat ettiklerinden dolayı tatile gelen turistlerin organizasyonlarını gerçekleştiren birçok şirkette bulunmaktadır. Bu şehirde çok kolay bir şekilde gezebilmek için Belgrad Talking uygulamasını kullanarak rahatlıkla istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Şehre gittikten sonra kalacağınız güzel ve konforlu bir yer arayışına girmeden önce daha gitmeden bu işi halledebilirsiniz. Çünkü bir yeri gezdikten sonra en önemli unsur kaliteli ve uygun bir yerde konaklamadır. Belgrad şehrine gittiğiniz zaman nerede kalacaksınız da ilgili size derlediğimiz konaklama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Kiralık Evlerde Kalabilirsiniz

Şehirde turizmin gelişmesi konaklama imkanlarının da da büyük bir gelişmeye uğramasına neden olmuştur. Bu sebepten dolayı otellerde kalmak istemeyen kişiler ev kiralayıp bu tarihler arasında ödemeler yapabilirler. Airbnb sitesi kiralık evler hakkında yeteri kadar bilgi verip uygun fiyatlara ev kiralamanızı kolaylaştırmaktadır. Bu site üzerinden yapacağınız rezervasyon işlemleri sizin çok daha indirimli fiyatlardan yararlanmanıza izin verecektir.

Belgrad Şehrinde Bulunan Lüks Oteller

Hotel Metropol Palaces Luxury  Collection Hotel

Bu otel lokasyon bakımından hem gezilecek yerlere yakın hem de manzarasıyla ilgi çeken oteller arasında yer almaktadır. Otel 2012 yılında restore edilmiş ve kaliteli bir hizmet vererek müşterilerine ağırlamaktadır. Otelin hem konfor bakımından hem de sunmuş olduğu yüzme, suit yatak odaları, yemek ve kahvaltılık çeşitleri tarzında daha birçok hizmeti bulunmaktadır. Eğer tatilinize lüks ve konforlu bir yerde geçirmek istiyor iseniz bu otel seçebileceğiniz kaliteli ve lüks oteller arasında yer almaktadır.

Square Nine Hotel Belgrad

Bu otelde şehir içinde tercih edilen oteller Arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Alışveriş merkezi ve diğer gezilecek yerlere yakın olmasıyla cazip hale gelen otellerden bir tanesidir. Otelin içindeki mobilyalar ve tasarımlar büyük bir özenle seçilmiş müşterilerin en kaliteli şekilde yararlanmalarını olarak tanımışlardır. Otelin servis hizmeti ise çok iyi bir kalite ile müşterileri memnun bir şekilde otelde ağırlamaları sağlanmaktadır.

Garni Hotel Lav

Bu otel Tuna nehrine yakın bir konumda olup müşterilerine hizmet vermektedir. Otelin içindeki mobilya dizaynı müşterilerin sakin bir tatil konaklama alanına yakalamalarına olanak sağlamaktadır. Havalimanına ve şehir merkezine 10 dakika mesafede olması da oteli cazip kılan diğer etkenler arasında yer almaktadır.

Saint Ten Hotel

Aziz Sava katedrali, Nikola Tesla Müzesi’ne çok yakın olması bu otelin cazip hale gelmesine neden olmaktadır.  lüks bir otel konumunda olduğu için hem farklı yemek kültürleri hem de konforlu yataklar, geniş restoran ve daha birçok seçeneği ile gelen kişilere tercih ettikleri için memnun kalacakları oteller arasında yer almaktadır.

Belgrad Ta Bulunan Ucuz Oteller

88 Rooms Hotel

Tuna nehrine çok yakın olan bu otel merkeze de yakın olup uygun fiyata kaliteli bir hizmet alıp tatilinizi güzel bir şekilde geçirmenizi olanak tanımaktadır. Bu otel hem havuz hem de kahvaltı bakımından lüks otelleri aratmayacak kalitede hizmet vermektedir.

Palace Hotel

Alışveriş merkezlerine yakın olan bu otel bünyesinde 2 tane restoran bulundurup müşterilerine hizmet vermektedir.  Bünyesinde kuaför salonu da bulundurmaktadır. Düşük ücretli bir otel olmasına rağmen lüks otellerin bir çoğu kadar güzel hizmet verebildiği de bilinmektedir.

Marquise Hotel Garni, Kopernikus Hotel Prag, Hotel Srbija Garden Ex Garni gibi diğer uygun fiyatlara hizmet veren Otelleri de bulunmaktadır. Bütün kalınacak yerler için https://www.neredekalinir.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

vayachollo.com

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et