SEO

Özgün İçerik ile Eşsiz İçerik Arasındaki Fark

\"seoÖzgün içerik ve eşsiz içerik kavramları genellikle aynı anlamda kullanılsalar da özünde farklıdırlar.

Sitenizde sürekli olarak özgün içerik yayımlayabilirsiniz fakat eşsiz içerik yayımlamak daha zordur. Bunun nedenini bu iki kavram arasındaki farkı söylediğimizde kavrayacaksınız.

Özgün içerik, kendi ürettiğiniz ve kopya içerik barındırmayan içeriktir. Zaten SEO açısından sitelerin içeriğinin özgün olması gerektiğini biliyoruz. Her konuda özgün içerik yazabilmeniz mümkündür.

Eşsiz içerik ise diğer sitelerde benzeri olmayan, herhangi bir konu ile ilgili hiçbir içeriğe rastlanmayan ya da az rastlanan türden içeriklerdir. Eşsiz içerik diyebilmemiz için o konu ile ilgili arama yaptığınızda ya çok az içeriğe rastlamalısınız ya da hiç rastlamamalısınız.

Örneğin; HTML4 ile ilgili bir konuda üreteceğiniz yazılar özgün olsa da eşsiz olmayacaktır. Çünkü HTML4 ile ilgili araştırma yaptığınızda yüzlerce sonuç göreceksiniz. Fakat HTML5 ile ilgili birçok konuda hala Türkçe içerik yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla bu konuda yazacağınız içeriklerin rekabet gücü yüksek olacağından hazırladığınız yazılar eşsiz içerik kapsamına girecektir.

Fakat şunu da unutmayın ki, internette o konudaki içerikler de arttıkça yazınız, eşsiz içerik olmaktan çıkacaktır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Özgün İçerik ile Eşsiz İçerik Arasındaki Fark

  • iyinet 2012

    güzel bir tesbit olmuş paylaşım için teşekürler.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin