SEO

Google Suggest‏ Kullanın

\"GoogleAnahtar kelime öbeklerini seçmek için Google Suggest‏ hizmetinden yararlanabilirsiniz. Peki Google Suggest nedir? Bu soruya Google\’ın arama motorunda kullandığı \”otomatik tamamlama\” özelliği cevabını verebiliriz.

Google arama motoru sitesinde, arama metin kutusuna \”web tasarım\” yazdığımızda arama motoru, web tasarım odaklı arama terimlerini, en çok aranandan en az aranana dogru listeler. Yani siz arama kutusuna bir kelime öbeği girdiğinizde, otomatik tamamlama algoritması yazmakta olduğunuz kelimeye benzer aramaları sunar. Bu kelime ve kelime öbekleri, favori aramalar olup en çok aranandan en az aranana doğrudur. Siz aramak istediğiniz kelimeyi yazarken Google sahip olduğu algoritması sayesinde diğer kullanıcıların arama etkinliklerine dayalı olarak arama sorgularını tahmin eder ve görüntüler. Dolayısıyla açılır liste de gösterilen tüm sorgular, daha önce internet kullanıcıları tarafından yazılmış arama terimleridir. Yaptığınız sorgularda ise son birkaç kelimeye göre tahminler gösterilir. Tahmin edilen sorgular hiçbir kullancı müdahalesi olmaksızın tamamen Google algoritmalarına dayanır. Bu veriler artan arama sorgularına göre sık sık güncellenir.

\"otomatik

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et