Genel

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme ile İlgili Sorunlar

\"kaloriSağlıklı beslenme için kilo vermek şart değildir. Zaten sağlıklı beslendiğiniz taktirde kilo vermek için bir sebep de kalmaz. Çünkü sağlıklı beslenme, zaten kişinin ideal kiloda olmasını gerektirir. Metabolizma hızı, günlük aldığı kalori, yaktığı kalori gibi faktörler dikkate alınarak uzmanlar tarafından oluşturulur. Gerçi sağlıklı beslenme programı düzenlemek için uzmana ihtiyaç olmasa da her zaman için konu hakkında daha fazla bilgisi olan birine danışmak doğru olacaktır. Zira bilmediğiniz bir şeyi öğrenerek daha düzenl ibir beslenme programı hazırlayabilirsiniz.

Tabii bir diyet programı uygulayacaksanız da en azından kalori hesaplama yöntemleri ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Bir kalori cetveli kullanmanın bile yararları vardır. Bu sebepten ötürü zayıflamak isteyenlerin her türlü yardıma açık olmasında fayda var.

Ayrıca diyet yapanların sıkça karşılaştığı problemlerden biri de motivasyon eksikliğidir. Bir diyete başladıktan sonra büyük beklentiler içine girildiği taktirde, memnuniyetsizlik baş gösterecektir. Bu da motivasyon kaybına sebep olacak ve diyetin bırakılmasına ya da alınan verimin düşmesine sebep olacaktır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin