istanbul escort

Online RPG Oyunlar

\"onlineMMORPG, İngilizce\’de massive multiplayer online gaming (devasa çevrimiçi oyunlar) ve bunun bir alt kategorisi olan massive multiplayer online role playing game (devasa çevrimiçi rol yapma oyunları) kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Tüm dünya üzerinde internete bağlı milyonlarca kişi eş zamanlı olarak oynayabilir. Oyuncular, fantastik sanal dünyalarda gezinip istedikleri bir karakter olabilir ve karşılıklı oyun oynayabilirler. Bu fantastik sanal dünyaları, oyun firmaları tasarlamıştır. Oyuncular, gerçek hayattan uzak hayal ettikleri hayatı yaşayabilme şansını veren fantastik karakterlerle, birçok senaryo içinde, sanal da olsa sosyal topluluklar oluşturabilir. Fantastik dünyanın ilgi çekici mekânları, başarılı kurgu, grafik ve sesler ile birleşerek oyuncuların bu online mmorpg oyunlar da daha fazla zaman geçirmesine neden oluyor. İşte bu yüzden knight online, ultima online ve cabal online vb. birçok oyun türü bulunuyor. Gerek strateji gerek savaş gerekse futbol oyunları olsun, hepsinde internet üzerinden oynamak için multiplayer seçenekler bulunuyor.

Bugün en 11.5 milyon oyuncu ile World of Warcraft en fazla üyeye sahip. Aylık sabit bir ücret ödeyerek oynanan bu oyunların üye sayısı her geçen gün artıyor. Ücretli oyunların yanında ücretsiz olarak oynanan online oyunlar da var. Ücretli oyunlar kadar kaliteli olan bu oyunlar, popüler olmaya devam ediyor. Çünkü gerek grafik ve sesler gerekse kurgu ve senaryolar ücretli rakiplerini hiç aratmıyor. Hal böyle olunca ücretsiz oyunlara olan talep de artıyor.

\"World

Geniş kitlelere ulaşarak hızlı büyüyen ve popülerliği yüksek oyunlara katılmak daha akılcı bir çözüm olacaktır. Fakat bu noktada oyuna sizden daha önce başlamış ve yüksek seviyedeki oyunculara göre rekabet şansınız daha azdır. Bunu göz önüne almanız gerekiyor. Yapmanız gereken bu oyunları takip edip herkesle aynı anda başlamak daha mantıklı olacaktır.

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Sinema ve doğa gezileri en sevdiği hobileri.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir