Genel

Netbook’larda Tam Ekran Sörf

ieNetbook‘lar çok pratik, kolay taşınır ve bataryalarının uzun dayanması gibi büyük avantajlara sahip. Çok hücreli bataryalarla 8 saate kadar çalışma imkanı vermektedir. Bende bu özelliklere kapılarak bir netbook aldım. Çok da memnunum. 8 saat çalışma ömrü ile kabloların ayağıma dolanmasından veya priz arama derdinden bir nebze kurtulmuş oldum. Ancak bu uzun çalışma saatleri, netbookların küçük ekranına bakan gözlerimiz için oldukça yorucu olabilir. Neyse ki tek tuşla Internet Explorer‘ı büyütüp gözlerimizi birazcık rahat ettirebiliriz.

Bunun için yapmamız gereken F11 tuşuna tıklamak. İşte IE 8 tam ekran oldu :) Eğer imleci yukarı götürürseniz gizli olan kısımlar geçici olarak belirir. Nasıl ki Windows Görev çubuğunu gizlediğimizde imleci kenara götürdüğümüz orta çıkıyor, aynen bu özellik gibi kullanabiliriz. Böylece netbook ekranında IE da sörf yaparken gözlerinizi yormadan tam ekranda yapmanız gerekeni rahatlıkla yapabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et