Genel

Microsoft’dan, Conficker Virüsü İle İlgili Bir Uyarı

Sizelere daha önce Conficker solucanının 1 Nisan 2009 tarihinde Dünya üzerindeki çoğu bilgisayara zarar vereceğini duyurmuştum. Microsoft ise, Conficker virüsünün yeni bir sürümünün 1 Nisan 2009 tarihinde etkin olacağına dair bilginin kendilerine ulaştığını bildirdi. Virüsten korunmak için bu tarihten önce MS08-067 kodlu güvenlik yamasının yüklenmesi tavsiye edilmektedir. Bu güvenlik güncelleştirmesi sunucu hizmetinin özel bir rapor açığını gidermektedir. Bu bir güvenlik açığıdır ve saldırganlar bu açığı kullanabilirler.

Bu güvenlik güncelleştirmesi; Microsoft Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista ve Windows Server 2008’in tüm desteklenen sürümleri için geçerlidir.

Güvenlik duvarı en iyi uygulamaları ve standart varsayılan güvenlik duvarı yapılandırmaları, sadece, bu saldırı sahası dışında meydana gelen ağ kaynaklarını korumaya yardımcı olabilir. O nedenle önerilen yamanın yüklenmesini Windows kullanıcılarına tavsiye ederim.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et