Genel

Google Labs Kapanıyor

\"GoogleGoogle imzalı birçok yeniliğin altında imzası bulunan Google Labs, önümüzdeki dönemde olmayacak. Geliştirilmekte olan projeler ise kendi proje grupları içerisinde gelişim süreçlerini tamamlayacaklar. Google\’ın resmi blog sayfasında duyurduğu bu karar, Google  ya da Google Reader gibi yenilikler beklemememiz gerektiğinin bir göstergesi olabilir. Çünkü bu teknolojilerin altında Labs ekibinin imzası bulunuyordu.

Google, Gmail Labs ya da Maps Labs gibi diğer departmanlarını kapatmayacağını duyururken, Android işletim sistemli mobil cihazlar için olan uygulamalarının geliştirme süreci için de bünyesindeki farklı ekipleri kullanacak gibi görünüyor. Google, yeni uygulamalarının test ekibi olarak da artık Google Labs ekibini değil, Google+ kitlesinden faydalanacak. Bu karar Google\’ın kaynaklarını daha etkili bir şekilde kullanabilme kaygısından kaynaklanıyor olabilir. Ancak bir o kadar kişi de Google\’ın artık daha az ilgi çekici olacağı kesin gibi görünüyor.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et