Web Tasarımcıları için Ücretsiz Photoshop Araçları

Photoshop, hala web tasarımcıları arasında favori program ve doğru araçlar kullanıldığında bu onu daha da güçlü yapıyor. Eğer verimliliği artırmak ve zaman (tabii ki) noktasında sinirlerinizi bozmamak istiyorsanız sizin için bazı değerli Photoshop kaynakları, eklentileri ve araçlarını bu yazımda paylaştım. Bu ücretsiz photoshop araçları, rutin görevleri hızlandırır, böylece fiili çalışmanız için daha fazla konsantre olabilirsiniz. Bazı araçlar ise Photoshop ve kodlar arasında bir köprü kurar. Aksi belirtilmedikçe, kaynak kullanmakta serbestsiniz ve bu araçları kullanmak için Photoshop CC 2015 gerektirir.

HTML Block

html-block

Kodlama ve Photoshop birlikte iyi gitmez? Aslında, HTML Block aracı yüklü değilse. Eklenti için WebKit motorunu kullanan araç, anında tasarımı HTML / CSS hale getirerek Photoshop ekranına özel bir blok yerleştirir. Kullanışlı bir canlı tarayıcıdaki gibi gerçek yazı tipi oluşturmak için, web fontları kullanmak için ya da boyutlandırma denetimleri oluşturmak istiyorsanız kullanın.

Page Layers

pagelayers

Eğer tarayıcıda tasarlamayı tercih ediyorsanız ama tasarımın photoshop dosyasına ihtiyacınız varsa o zaman Page Layers aracını deneyin. Ekran uygulaması, tüm sayfa öğelerinin adlandırılmış katmanları tek başına, Photoshop için web sayfasına dönüştürür.

Bjango Actions

bjango

Birçok Photoshop görevi için çözümler sunan eylemler ve scriptler için açık kaynak koleksiyonudur. Dosyanızı, ölçekleme dilimleri ve pozisyonlama elemanları ile daha verimli hale getirir.

Ditto

ditto

Photoshop dosyamızdaki öğeler için değişkenler kullanabileceğimiz bir araçtır. Herkes için gerekli olmayabilir.

Renamy

photoshop renamy

Yani yeniden adlandırılmasını istediğiniz çok sayıda katman var, ama bunu manuel olarak yapmak istemiyor musun? Tam bu noktada Renamy adlı araç devreye giriyor. Birden çok sayıdaki katmanı seçin ve onlara yeni bir ad vermek için sadece tek bir tıklama ile bunu yapın.

Bonus: Canva

canva

Photoshop için yeterli kullanım bilgisine sahip değilseniz de web tabanlı tasarım programlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tarz tasarım programlarının başında ise Canva yer alıyor. Dünyaca ünlü uygulama Türkçe dil desteğinin yanı sıra birçok farklı alanda sunduğu hazır şablonlar sayesinde rahat bir şekilde tasarım yapmanıza imkan veriyor. Siz de yalnızca istediğiniz görselleri sürükleyip bırakarak birbirinden hoş tasarımları kolayca yaratabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın