Eğitim

Öğrencilerle Green Screen Video Oluşturmak için 3 iPhone Uygulaması

Yeşil ekran (green screen), video editörlerinin videolarına çeşitli görsel efektler ekleyebilmelerini sağlayan bir sinematografik tekniktir. Bu efektler arasında şunlar yer alır: Sanal arka plan ekleme, konuları hareketli zemin üzerine bindirme, başka bir atölyeye konu yerleştirme ve daha pek çok şey. Yeşil ekran teknolojisi, film endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yeşil ekran teknolojisi, filmlerde aktörler yabancı bir gezegene inmiş gibi görünüyor ve TV’de, yerel haber spikerinizin hareketli bir hava haritasının önünde durduğu şekilde kullanılıyor. Yeşil ekran efekti, birden fazla kaynaktan gelen görüntüleri tek bir videoda birleştirerek çalışır. Bu görüntüler, fotoğraf makinesi rulonuzdaki fotoğraflardan veya videolardan veya canlı video kameradan gelebilir.

Şimdi, aşağıda size önerdiğim uygulamalar ile ilgi çekici klipler ve sunular oluşturmak için bu teknolojiyi kullanabilirsiniz.

video yeşil ekran

Öğrencilerinizle birlikte yeşil ekran uygulamalarını kullanmanın çok çeşitli yolları vardır. Örneğin, görsel olarak çekici sunumlar oluşturmak veya adım adım öğreticiler tasarlamak için kullanılabilirler. Ayrıca hikaye anlatımı ve konsept haritalama için de mükemmeldir.

Yeşil Ekran videoları oluşturmak için bu uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazının sonunda bulunan bağlantıları da kontrol edebilirsiniz.

YEŞİL EKRAN (GREEN SCREEN) UYGULAMALARI

1- Green Screen by Do Ink

green screen

green screen green screen

Green Screen by Do Ink ile video yapmak gerçekten eğlenceli. Eğlendirici ve şaşırtıcı filmler yapmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Ancak, bu uygulama için bir sürü pratik kullanımlar da var! Fikirleri görsel olarak açıklamak, daha çekici sunumlar yapmak, kitlenizin ilgisini çeken öyküleri anlatmak için kullanın. İster eğlence olsun ister okul veya iş için olsun, Green Screen by Do Ink, kendinizi eşsiz ve büyüleyici bir şekilde ifade etmeyi kolaylaştırır.

2- Green Screen Movie FX

green screen

Uygulama size Chroma Key veya Yeşil Ekran olarak bilinen özel bir efekti basit, eğlenceli ve hızlı bir şekilde kullanma olanağı verir. Ekrana dokunarak vizörde birden çok renk seçin, anında seçtiğiniz bir video veya resimle değiştirin. Gökyüzünü, gezegeninizin dönme ya da pencerenizin dış görünümünü Niagara Şelaleleri’nin bir görüntüsüyle değiştirmeyi hayal edin. Yeşil Ekran, özel film efektleri oluşturmanızı ve anında paylaşmanızı ve Facebook, Dropbox, Twitter, e-posta ve diğer videolarınızda gösteriş yapmanızı sağlar.

3- Hands-On Green Screen Movie Effects

hands on green

Bu uygulama, standart yeşil ekranı çeşitli görüntülerle değiştirmek için Chroma Key olarak bilinen özel bir efekt kullanıyor. En önemlisi, sesiniz video ile senkronize edilecek ve sesi diğer düzenleme yazılımında kullanabilir veya anında paylaşabilirsiniz. Uygulama, tasarım geçmişlerini indirmek için bir sahne ve siyah arka plan ile birlikte geliyor.

Sizin kullandığınız başka green screen uygulaması var mı? Tavsiyen varsa yorum olarak bırakabilirsin.

sinop escort

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: