Eğitim

Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı Başvurusu için Son Gün!

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenleniyor. Sınav başvurusu ise 8 Şubat Salı günü (bugün) sona eriyor. Sınava başvurular, 21 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktı fakat ÖSYM başvuruları uzattı.

YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanıyor. Sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştiriliyor. Adaylar, 21 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında başvuru yapabiliyor.

YÖKDİL Sınav Takvimi

Sınav Geç Başvuru Tarihi:8 Şubat 2022
Sınav Tarihi:13 Mart 2022
2022-YÖKDİL/2 SINAV TARİHİ:28 Ağustos 2022
2022-YÖKDİL/2 BAŞVURU TARİHLERİ:6 – 18 Temmuz 2022

Önemli

SINAV ÜCRETİ: 185 TL

SINAV SAATİ: 10.15

SINAV SÜRESİ: 3 saat (180 dakika)

Sınava girecek adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et