Eğitim

Robotik Kodlama Kulübü Yıllık Planı

2022-2023 eğitim öğretim yılı, Robotik Kodlama Kulübü Yıllık Planı hazırlığımı tamamladım. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Sene başı öğretmenler kurul toplantısında önerim üzerine açılan Robotik Kulübü için birtakım araştırmalar yaptım. Bulunduğum okul şartları, imkanları, öğrencilerin ilgi ve istekleri doğrultusunda kendi planlarımı da ekleyerek yıllık planı tamamladım.

Öncelikle önemli ve yararlı birkaç bilgi vermek istiyorum.

02 Aralık 2020 tarihinde son değişiklikle uygulanan Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği 5. maddesi 3. fıkrasında “Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir.” ifadesine göre FP-BTR görevi olanlar da kulüp ücreti alabilir. Bununla birlikte “öğrenci kulubü danışman öğretmenliği eğitim öğretim saatleri dışında yapılıyorsa, ek ders ödemesi yapılabileceği” kanaati birçok resmi yazı ile de teyit edilmiştir. Bu konuda hakkında sürekli bir tartışma konusu olduğundan açıklama yapmak istedim.

Kulüp ek ders ücreti haftada 2 saatten verildiğini biliyoruz. Ek ders ücreti de buna göre hesaplanır. Tanımlar, sorumluluklar ve tutulacak defter ve dosyalar vb. için aşağıda paylaştığım sosyal etkinlikler yönetmeliğini inceleyebilirsiniz. İndireceğiniz Robotik Kodlama Kulübü Yıllık Planı için de kendi şartlarınıza göre düzenleme yapabilirsiniz.

SOSYAL ETKİNLİKLER YÖNETMELİĞİ

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et