Eğitim

Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı Müjdesi

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 16 Haziran 2023 tarihinden itibaren öğretmenlere zorunlu hizmet affı getirildiğini duyurdu. Öğretmenlere zorunlu hizmet affı 16 Haziran 2023’ten itibaren geçerli olacak.

Bakan Yusuf Tekin, 16 Haziran 2023’ten itibaren zorunlu hizmet affıyla ilgili müjdeyi verdi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Öğretmenler Odası sohbetlerimizde sıkça sorulan zorunlu hizmet affı 16.06.2023 tarihinde gerçekleşmiş olacak. İlgili arkadaşlara hayırlı olsun.” dedi. Yani artık zorunlu hizmeti yapmış sayılacaksınız, bu da demek oluyor ki 16 Haziran 2023’ten itibaren kurtuluyorsunuz!

Bu düzenlemeyle birlikte, 16 Haziran 2023 tarihi itibariyle zorunlu hizmeti bulunan öğretmenler, zorunlu hizmet affının yürürlüğe girmesiyle birlikte bu hizmeti yapmış sayılacaklar. Yani, zorunlu hizmeti tamamlamış olan öğretmenlerin üzerindeki yük hafifleyecek ve daha fazla esneklik kazanacaklar.

Pictes Öğretmenlerine Bir Sürpriz Var!

Öte yandan, Bakan Tekin’in başka bir paylaşımında ise Pictes öğretmenlerine işaret ederek, özellikle deprem bölgesindeki öğretmenlerin odası sohbetlerinde gündeme gelen, kadrolu öğretmenliğe geçen Pictes öğretmenlerin, proje kapsamındaki çalışmalarının hizmet puanlarına dahil edilmesi taleplerinin de karşılanacağını belirtti. Bu uygulama, Pictes öğretmenlerinin emeklerinin daha iyi değerlendirilmesini sağlayacak ve motivasyonlarını artıracak. Aynı zamanda proje kapsamındaki çalışmalarınızın hizmet puanlarına dahil edileceği açıklandı. Bakan Tekin’in bu müjdesiyle öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğü resmen sona erdi. Şimdi rahat bir nefes alın, yeni dönemde özgürce yolunuza devam edin!

Bakan Yusuf Tekin’in açıklamasının ardından öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulması için Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde gerekli düzenlemeler resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenlemeler, öğretmenlerin çalışma koşullarını iyileştirmeyi ve motivasyonlarını artırmayı hedeflemektedir.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et