Eğitim

EBA’dan Hangi Saat Aralıklarında Yararlanabilirim?

EBA ve EBA Akademik Destek platformlarından bütün öğrenci ve öğretmenlerin faydalanabilmesi için sınıf bazlı bir kullanım çizelgesi kullanılıyor.

EBA sınıf bazlı kullanım çizelgesi

Bu çizelgeyi görmek için EBA ana sayfasındaki EBA’YA DEVAM ET düğmesine tıklamanız yeterli. EBA ve EBA akademik destek ürünleri için iki farklı zaman çizelgesi göreceksiniz. Yukarıda paylaştığım örnek zaman çizelgesini inceleyelim.

Pazartesi günü için 5. sınıf öğrencilerimizin 9 ile 11 arasında EBA’dan faydalanabileceğini görebilirsiniz. Daha sonraki saate baktığımızda 11 ile 13 arasında 7. sınıflar, 13-15 arası 6. sınıflar olduğunu görebiliriz. Bu zaman çizelgesinde öğretmenler için herhangi bir kısıtlama olmadığını belirtmekte fayda var. Öğretmenler, haftanın her günü herhangi bir zaman içerisinde EBA platformlarından faydalanabilirler.

Aynı çizelgenin EBA akademik destek içinde oluşturulmuş versiyonu var. Bunun için görselde gösterilen EBA Akademik Destek kulakçığına tıklamanız yeterli. Karşınıza 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin hangi saatler aralığında kullanabileceğini görebiliriz.

eba akademik destek

12. sınıf öğrencilerinin sınav yılı olduğu için onlara çok daha fazla zaman ayrıldığını görebiliriz. Birçok zamanda onlara çok daha uzun vakitlerde EBA akademik destekten faydalanmaları sağlandı. Örneğin 11 ile 14 arasında 3 saatlik bir ara, akşam içinde 16 ve 21 saatleri arasında da 5 saatlik bir kullanım zamanı ayrıldığını görebiliriz.

Bu kullanımların sınıf bazlı olmasının en önemli sebebi ise oluşabilecek yoğunluktan dolayı herhangi bir yavaşlıktan kullanıcılarımızın etkilenmemelerini sağlamak. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin akademik destek ile ilgili çizelgeye göre yararlanabilmeleri için sağ tarafta bulunan TC kimlik numarası alanına TC. kimlik numarasını yazmaları ve altındaki güvenlik kodu alanında da sağ tarafta resimde gözüken güvenlik kodunu yazmaları yeterli. Devamında EBA’YA DEVAM ET düğmesine basarak ilgili saat aralarında olup olmadıkları kontrol edilecek ve EBA’nın giriş sayfasına yönlendirecekler.

eba giriş
twitter likes kopen

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et