Eğitim

EBA Kurs Kayıt Başvuruları Başladı!

Öğrencilerin dikkatine! Çünkü EBA kurs kayıt başvuruları başladı. 7 Şubat tarihinde başlayan EBA kurs başvurunuzu için geç kalmayın.

EBA kurs kaydı giriş ekranı ve EBA kurs ile ilgili bilmek istedikleriniz bilgiler yazımızda…

Öğrenciler internet üzerinden EBA kurs kaydı yapmaya başladılar. Peki EBA kurs kaydı nasıl yapılır? EBA kurs kayıt işlemleri ne zaman sona erecek? sorularının cevabı için okumaya devam edin.

EBA KURS KAYIT EKRANI İÇİN TIKLAYIN

eba kurs

EBA KURS KAYDI NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak ulaştığınız sayfada “ÖĞRENCİLER İÇİN EBA GİRİŞİ” düğmesine tıklayın. Sonraki ekranda “Öğrenci Bilgileri ile Giriş” düğmesine tıklayın.

EBA Giriş

Sonraki sayfada sırasıyla güvenlik kodunu, TC Kimlik numaranızı, öğrenci numaranızı ve Nüfus Cüzdanı Seri/No veya Cilt No girin ve Giriş Yap düğmesine tıklayın. Karşınıza helen ekran istenilen bilgileri girin. Sonraki ekranda yapmanız gerekenleri aşağıdaki videoda anlattım. İzleyin:

EBA KURS KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

EBA kurs kayıtları için başvurular 7 – 18 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak ve ikinci dönem dersleri için kurslar 3 Mart tarihinde başlayacak. Ayrıca yaz dönemi kurslarının başvuruları ise 18 – 24 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak ve dersler 2 Temmuz’da başlayacak.

EBA GİRİŞ NASIL YAPILIR?

EBA sistemine giriş, http://www.eba.gov.tr/ adresi üzerinden yapılır. Belirtilen internet adresinde sol üstte yer alan “EBA DERS” menüsüne tıklayın. Daha sonra açılan pencerede e-Devlet bilgileri, Mebbis bilgileri, öğrenci bilgileri, açık öğretim bilgileri ve EBAKOD ile giriş yapabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et