Eğitim

E-OKUL Ne Zaman Kapanıyor?

Eğitim ve öğretim yılının sona ermesine yakın bir süre kala, e-okul sistemiyle ilgili araştırmalar da başladı. 2022-2023 öğretim yılı 16 Haziran Cuma günü sona erecek. Öğrenciler, yazılı ve sözlü sınavlardan aldıkları notları merak ediyor ve e-okul üzerinden kontrol ediyorlar. Ancak, e-okul ne zaman kapanıyor ve not girişleri ne zaman sona eriyor?

Yaz tatilinin başlamasına birkaç gün kala, öğrenciler 2022-2023 eğitim dönemini tamamlamanın heyecanını yaşıyor. Bu süreçte, öğrenciler e-okul not girişi sisteminin hangi tarihte kapanacağını merak ediyorlar. Sadece yazılı sınav notlarını değil, aynı zamanda ders etkinliklerine katılım notu ve projelerinden aldıkları notları, sınav tarihlerini ve devamsızlık bilgilerini de e-okul MEB VBS üzerinden takip edebiliyorlar.

e-okul
Photo by Caleb Oquendo on Pexels.com

E-OKUL NE ZAMAN KAPANIYOR?

Önceden, not girişlerinin sona ermesiyle birlikte e-okul sisteminin de kapanacağı belirtiliyordu. Ancak yeni uygulamada, e-okul’un karne gününe kadar açık kalacağı duyuruldu. Artık öğrenciler, karne alacakları güne kadar e-okul üzerinden notlarını kontrol edebilecekler. Bu değişiklikle birlikte, öğrencilerin notlarını ve diğer akademik bilgilerini takip etmeleri için daha fazla zamanları olacak.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et