Alo 147 Şikayet Hattı, Danışma Hattına Dönüştürüldü

nabi avcıMilli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, öğretmenlerin senelerdir şikayetçi ve muzdarip olduğu ve kaldırılmasını istediği “öğretmen şikayet hattı” olarak algılanan Alo 147 hattını, şikayet hattı olmaktan çıkartıp danışma hattına dönüştürüldüğünü bildirdi.

Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz en çok şikayet ettiği konuların başında gelen ve bir dönem öğretmen ve yöneticileri şikayet etme hattı haline gelen, özellikle velilerin, eğitimcilere tehdit aracına dönüştüğü Alo 147 şikayet hattı, danışma hattına dönüştürüldü.

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, öğretmen ve idarecilerinin yanında olduğunu gösterdi.

Alo 147 hattının artık danışma hattı olduğu ve bu hattan yararlanan öğretmen , yönetici ve velilere hangi konularda rehberlik edileceği il ve ilçe müdürlüklerine gönderildi.

Bakanlar Kurulu kararı gereği “Toplumsal Bilincin Arttırılmasına Yönelik Tedbirler” kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilerin devletle olan işlemlerini azami ölçüde kolaylaştırmak amacıyla Alo 147 hattının tanıtımının yapılması isteniyor. Artık veli ve öğrenciler eğitimle ilgili tüm merak ettiklerini Alo 147’den öğrenebilecek.

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın