Eğitim

24 Kasım Öğretmenler Günü ile İlgili Materyaller

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili materyal arıyorsanız aşağıda paylaştıklarımı inceleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Öncelikle Öğretmenler Günü hakkında biraz bilgi edinelim.

Dünyada Öğretmenler Günü Ne Zaman Kutlanır?

1994 yılından itibaren UNESCO‘nun aldığı kararla birçok ülke Öğretmenler Günü’nü 5 Ekim‘de kutlamaktadır. Ülkemizde ise 24 Kasım’da Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Eğitimin Işığında Minnetle Anılan 24 Kasım

24 Kasım, Türkiye’de “Öğretmenler Günü” olarak kutlanan önemli bir gündür. İlk kez 1981 yılında kutlanmaya başlanan bu özel gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği‘ni kabul ettiği gün anısına kutlanmaktadır.

Öğretmenler Günü, ülkemizdeki eğitimcilerin önemini ve değerini vurgulamak amacıyla her yıl 24 Kasım tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanır. Bu gün, öğretmenlere teşekkür etmek, onların emeklerini takdir etmek ve toplumda öğretmenlik mesleğinin değerini anlamak için bir fırsattır.

Öğrenciler, okullarda ve diğer eğitim kurumlarında bu özel gün için çeşitli etkinlikler düzenler. Öğretmenlere çiçek, hediye ve teşekkür kartları verilir. Okullarda törenler düzenlenir, öğrencilerin şiirler okuması, şarkılar söylemesi gibi etkinlikler yapılır.

Öğretmenler Günü, öğretmenlerin mesleki başarılarını kutlamanın yanı sıra, onların toplumda önemli bir rol üstlendiklerini hatırlatır. Öğretmenler, geleceğimizin şekillenmesinde büyük bir etkiye sahiptir ve öğrencilerin yetişmesinde önemli bir rol oynarlar.

Bu özel gün, öğretmenlerimize olan minnettarlığımızı göstermek için bir fırsattır.

Öğretmenler Günü’ne özel olarak, sizlere öğretmenlerimizi anlamak ve takdir etmek için harika materyaller sunuyoruz. Bu materyaller, öğretmenlerimize minnettarlığımızı göstermek ve onların değerli emeklerini kutlamak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Öğretmenlerimizin eğitimimize katkılarına saygı duymak ve onların önemini anlamak için bu materyalleri keşfedin.

Teşekkür Kartı

Öğretmenlerimizin ne kadar fedakarlık yaptığını ve ne kadar çabaladıklarını çok iyi biliyoruz. Onlara bütün emekleri için teşekkür etmek isterseniz Teşekkür Kartı materyalimizi kullanabilirsiniz.

Öğretmeniniz ile ilgili tatlı anınızı ve güzel detayları ekleyebileceğiniz harika bir yazı materyali sizi bekliyor. İsterseniz Öğretmenler Günü’nde, isterseniz dilediğin her an yüzlerce teşekkürü hak eden öğretmenlerimize bu kart ile bir jest yapabilirsiniz.

Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için uygundur.

Eğer Ben Öğretmen Olsaydım

Bu eğlenceli aktivite sayfalarını  Öğretmenler Günü’nde öğrencilerinizin hem yazma becerilerini hem de hayal güçlerini geliştirmeleri için kullanabilirsiniz.  Hem kız hem erkek öğrencilerini için 2 farklı sayfadan oluşan harika bir etkinliktir. 

El Baskısı Posteri

24 Kasım el baskısı posteri

El Baskısı Posteri, öğretmenler günü etkinliği için harika bir materyal.

Öğrencileriniz, çiçek görselini tamamlamak için istedikleri renkleri seçerek el baskısı yapabilirler. Aynı zamanda, el baskısı yerine öğrencileriniz çiçek resmi çizebilir ve boyayabilirler.

Tamamlanan posterleri sınıf panosunu süslemek için kullanabilirsiniz.

Bu etkinlik, görsel sanatlar veya diğer derslerinizde eğlenceli bir aktivite olarak kullanılabilir.

Bu etkinlik, anasınıfı ve ilkokul öğrencileri için uygundur.

Öğretmenime Mektup

öğretmenime mektup

Öğrencilerinizden kendinize bir mektup yazmalarını isteyebilirsiniz.

Neden sizi seviyorlar? Ne için teşekkür etmek istiyorlar? En çok hangi özelliğinize hayranlar? Bunun gibi soruların cevapları ile mektubu yazmalarını ya da hiç bu sorular olmadan içlerinden geldiği gibi duygularını kaleme almalarını söyleyebilirsiniz.

Bu mektup materyalini çoğaltarak öğrencilerinize mektup yazdırmayı deneyin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et