Adım Adım Sunu Hazırlama

\"powerpoint\"PowerPoint  2003 \’te örnek bir sunu hazırlayalım. Oldukça basit birkaç adımla bunu tamamlayacağız.

1- PowerPoint 2003 ü açtıktan sonra, \”Dosya\” menüsünden \”Yeni Sunu\” seçeneğine tıklayın ve sağ bölüme gelen görev bölmesindeki seçeneklerden \”Akıllı İçerik Sihirbazından…\” seçeneğine tıklayın. Böylece karşımıza aşağıdaki pencere gelecektir.

2- Pencerenin sağ bölümünde, farklı konularda kullanabileceğiniz sunum şablonlarının adları yer almaktadır. Örnek olarak \”Genel\” başlığı altından \”Eğitim\” seçeneğine tıklayın ve hemen ardından \”İleri\” düğmesine basın.

3- Sunumun ne şekilde yapılacağını belirleyin (Ekran, Asetat, Slayt vs) ve \”İleri\” düğmesine tıklayın.

4- Sunumunuzun başlığını girin ve tekrar \”İleri\” düğmesine tıklayın.

5- İşte, kendi şablonunuzu hazırladınız. Dundan sonra sunuma resim ekleyebilir veya metinlerinizi hazırlayabilirsiniz. Birden fazla sayfa ile çalışacaksanız, sol kısımdaki beyaz alanın boş bir noktasında fare sağ tuşuna tıklayın ve \”Yeni Slayt\” seçeneğini seçin. Böylece yeni bir slayt sayfası açmış olacaksınız.

Kolay gelsin :)

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın