Google Analytics Kullanarak Trafiği Artırın

\"google_analytics\"Web sitenizin trafiğini izlemek için ücretsiz olan Google Analytics hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmet ile sayfa ziyaret süresini, hangi sayfaların ziyaret edildiğini, kaynak siteleri, arama terimleri gibi bilgileri edinebilir, dolayısıyla bu bilgiler ile sitenizin trafiğini yönlendirmek veya arttırmak için sitenizi geliştirebilirsiniz.

Hangi web sitenizin sayfaları daha çok trafik alıyor, bunun farkında olabilirsiniz. Böylece çalışmayan veya trafiği düşük sayfaları yeniden yazma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Sitenize ziyaretçi göndermek ve sitenizin görünürlüğü için yapacağınız değişiklikler, sizin bu hizmet ile karar almanızı sağlayacaktır.

Diğer kişilerin siteleri, senin reklam veya bannerlarını içeriyor mu? Bunu dahi Google Analytics ile elde edebilirsiniz. Yaptığın reklam kampanyalarınızın ne kadar iyi çalıştığını da görebilirsiniz.

Zamanı paraya çevirin. Elde ettiğiniz sonuçları, trafik oluşturma yönetiminiz üzerinde daha fazla zaman harcayarak hatalarınızı düzeltmek için nerede başarısız olduğunuzu bilmek için değerlendirin.

Google Analytics ile hangi anahtar kelimelerin daha çok hit aldığını öğrenin ve bu noktada etkisiz anahtar kelimeleri yenileriyle değiştirin.

Hangi sayfalarınızın daha çok popüler olduğunu veya hemen çıkma oranlarını öğrenin. Hemen çıkma oranı; sitenizi ziyaret edenin, diğer sayfalara bakmadan çıktığını gösteren bir orandır.

Unutmayın! Sitenize can veren ziyaretçilerinizdir. Bu yüzden sayfalarınızı canlı tutun.

Faydalı olması dileğiyle…

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Sinema ve doğa gezileri en sevdiği hobileri.

Bunları da sevebilirsiniz

Google Analytics Kullanarak Trafiği Artırın” için 3 yorum

  1. Bu, program değildir. Bir Google hizmetidir. Analytics servisine üye olup size verilen kodları sitenize yerleştirmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir