Soru-Cevap Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Yahoo Answers, Quora, Stackoverflow gibi online soru ve cevap toplulukları sitelerinden istediğimizi öğrenmek, eğlenceli ve kolay bir yoldur. Soru-Cevap siteleri, kullanıcıların diğer topluluk üyeleri tarafından yazıldığı soruların cevaplandırıldığı ve seçilen konularda özel sorular sormalarına izin verildiği sitelerdir.

Bu makalede, nasıl bir WordPress soru-cevap sitesi oluşturulacağını size anlatacağım.

soru cevap eklentisi

Varolan WordPress sitesine bir soru-cevap bölümü ekleyebilirsiniz. Bunun için Türkçe dil desteği de olan DW Question Answers eklentisini yükleyip etkinleştiriyoruz. Etkinleştirdikten sonra eklenti, iki yeni WordPress sitesi sayfaları oluşturur: DWQA Sorular ve DWQA Soru Gönder.

Başlıkları ve kalıcı bağlantıları düzenlemek için bu sayfalara gitmeniz gerekiyor. Bunun için Sayfalar »Tüm Sayfalar seçeneklerine tıklayın. Aşağıdaki görsel ekrana ekrana gelecektir.

Sayfalar Ankara SEO

Yapmanız gereken bir sonraki şey, web sitenizde kullanıcı kaydını sağlamaktır. Bu, Ayarlar » Genel seçenekleri altındaki Üyelik bölümüne gidin ve yanındaki İsteyen herkes kayıt olabilsin onay kutusunu işaretleyin. Yeni kullanıcılar için de Abone rolünü seçtiğinizden emin olun.

uyelik

Kullanıcı kaydı etkinleştirildikten sonra şimdi, eklenti ayarlarını yapılandırmanız gerekiyor. S & C » Ayarlar seçeneklerine tıklayın ve Genel sekmesinde, temel eklenti ayarlarını yapın. Buradaki seçenekler açıklayıcı zaten. Kolaylıkla yapabilirsiniz.

DW Question Answers eklentisi, çoğu WordPress teması ile uyumlu şekilde tasarlanmıştır. Aşağıda soru sayfasının nasıl görüneceğine bakın:

soru sayfası

Sorular; durum, kategoriler, yorum ve cevaplara göre aranabilir ve sıralanabilir. Kullanıcılar sorulara oy verebilir, cevaplara kendi yorumlarını ekleyebilir. Kullanıcılar ayrıca, her sorudaki yıldız simgesini tıklayarak soruları takip edebilir.

soru sayfası 2

Site yöneticisi ve soruyu soran kullanıcı, çözüldü gibi bir soruyu işaretleme yeteneğine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca, cevaplar için oy verebilir ve aynı zamanda soru ve cevaplara yorum ekleyebilir.  Bu kullanıcıların konu etrafında tartışmalarını sağlar ve çok daha derin bir etkileşim platformu sağlar.

Eklenti ücretsizdir ve testler sırasında çok iyi bir performans sergilediği belirtiliyor. Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa, o zaman bize aşağıdaki form aracılığıyla yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın