“Please Update Now” Mesajını Kaldırma

\"wordpress\"Ne zaman WordPress\’in yeni bir sürümü çıksa admin paneli (dashboard) gösterge tablosunda otomatik olarak, sayfanın üstünde bir ileti görülür: “Please Update Now

Bu kesinlikle güncelleme için iyi bir şeydir. Çünkü en son fonksiyonları ve güvenlik düzeltmelerinin olduğu yeni bir sürüm yayınlandığını öğrenmiş oluruz. Tabii ki bu bizler için yani websitesi yöneticileri veya webmasterlar için önemlidir. Fakat mevcut site bir müşteri için sağlanmışsa, güncelleme yapılması iyi bir fikir olmayabilir. Çünkü biz biliyoruz ki güncellemeden önce bazı yedekleme vs. işlemlerin yapılması gerekmektedir. Müşteri ise otomatik olarak güncelleme yapacağından bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bu da sizin başınızı ağrıtacaktır. Bu noktada bu mesajın nasıl disable edileceğini yani kaldırılacağını basit bir yöntemle belirtmek istiyorum.

Aşağıdaki kodları \”functions.php\” dosyanıza ekleyin:

[php]

if (!current_user_can(\’edit_users\’)) {

add_action( \’init\’, create_function( \’$a\’, "remove_action( \’init\’, \’wp_version_check\’ );" ), 2 );

add_filter( \’pre_option_update_core\’, create_function( \’$a\’, "return null;" ) );

}

[/php]

Kodu ekledikten sonra kaydedin. Artık WordPress admin panelinde mesajı görmeyeceksiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: