SEO uygulamaları

\"seoE-ticaret, www yani worId wide web kavramıyla beraber gündeme gelmiştir. O günden bu yana da yüz binlerce alışveriş sitesi açılmış, bazıları kapanmış ve bu arada da sayısız elektronik işlem yapılmıştır.*Günümüzde de iyi işleyen, verimli çalışan bir devlet yönetiminin bilgi teknolojilerini ve interneti iyi kullanmaktan başka çıkış yolu da yok görünüyor.

Türkiye\’ de radikal gibi görünen adımlar atılabiliyor; ama bence hâlâ çok yetersiz. Bankalar kanalıyla yapılan SSK, vergi vb ödemelerde sistem offline çalıştığı için çok fazla hata oluyor ve bu hatalarda fatura hep bizlere çıkarılıyor.

\"İnternetteBir önceki paragrafta kullandığım offline tabiri, bankalar veya ilgili resmi kurumların veri tabanlarının farklı olduğu anlamına geliyor.*Biraz daha açarsak, mesela Haziran 2005 KDV\’ nizi bir banka aracılığıyla ödediniz diyelim. Bu ödemeyi yaptıktan hemen sonra vergi dairesine gitseniz ve onların bilgisayarından kontrol ettirseniz; borcunuzun vergi dairesi nezdinde hala ödenmemiş olduğunu göreceksiniz.

Ödemeyi yaptığınız banka ödeme bilgilerini vergi idaresinin ana bilgisayarına aktarana kadar da bu durum değişmeyecektir. Bu aktarma sırasında da çokça problem olduğundan, bir sonraki ay hâlâ borcunuz olduğunu görürseniz hiç şaşırmayın.

Bana kalırsa ödeme evraklarını saklamakta fayda var. Seo uygulamaları kapsamından her zaman size yardımcı olacaktır. Sizi bilmem ama benim başıma en az 78 kere geldi, ya çok uğraştım ya da uğraşmaktansa ödemeyi tercih ettim. Yani hiçbir kabahatim olmadığı halde beceriksizliğin faturasını ödemek zorunda kaldım.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “SEO uygulamaları

  • 11 Kasım 2012 tarihinde, saat 14:16
    Permalink

    güzel makale, teşekkürler.

  • 4 Aralık 2012 tarihinde, saat 04:11
    Permalink

    seo için

Yorum Yapın