Yazılım Kapıcısı Kullanın

\"system_security_guard\"Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımların bulaştığını düşünüyorsanız Görev Yöneticisi\’ni kullanarak nelerin o an çalışır durumda olduğunu görebilirsiniz, fakat System Security Guard gibi bir yazılım kullanmadığınız sürece listedeki hangi programın meşru olduğunu, hangisinin olmadığını kolayca bilemezsiniz.

İstemediğiniz bir şeyin bilgisayarınızda çalışmasına izin vermeyin. System Security Guard nelerin orada olmaması gerektiğini biliyor ve onları yok etmenize yardım ediyor.

Bu yazılımı bilgisayarınıza yüklemenin ardından “Securitycheck” komutuna tıkladığınızda uygulama, çalışan programlara göz atacak ve çevrimiçi veritabanına bağlanarak potansiyel tehlikeleri işaretleyecektir. Kötü bir şeyi bulmak tam bir çözüm değil ama yine de kötü amaçlı programları tespit etmek için kullanışlı bir yöntem.

Bu yazı 34 kez okundu

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap