Masaüstünüzü İki Mönitöre Genişletin

masaustu ekran genisletElde edeceğiniz ek alanın ne kadar değerli olduğunu ancak iki monitör kullandığınız zaman anlayabilirsiniz. Örneğin  bir monitörü araştırma için kullanırken diğerinde Microsoft Office’i açıp yazınızı yazabilirsiniz. Belki de oynadığınız oyunu iki monitöre birden yayabilirsiniz. Çoğu PC artık birden fazla monitör destekleyen grafik kartına sahip. Yani artık ikinci bir ekran eklemek hem hesaplı hem de kolay. Ancak ikinci bir monitör almadan önce grafik kartınızın çift monitör desteklediğinden emin olmalısınız.

Masaüstünüzü Genişletin

1- Windows’u Hazırlayın

İkinci monitörünüzün bağladıktan sonra bilgisayarınızı açın. Windows yüklendiğinde masaüstünüze sağ tıklayın. Window 8, 7 ve Vista’da “Ekran çözünürlüğü”ne tıklayın. Windows XP’de ise “Özellikler > Ayarlar” sekmesini seçin. Windows kendi kendine ikinci monitörü bulamadıysa “Algıla” düğmesine tıklayın.

masaustu ekran genislet

2- Ekranı Genişletin

İkinci monitör simgesine tıklayın ve çözünürlüğü değiştirin. Masaüstünü iki ekran arasında paylaştırmak için “Birden çok ekran” listesinden “Bu ekranları genişlet”i seçin. “Uygula”ya tıkladıktan sonra fare imlecinizi ekranın kenarına götürdüğünüzde imlecin kaybolup diğer ekranda belirdiğini göreceksiniz.

masaustu ekran genislet 2

 

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap