Bilgisayar Nasıl Hızlanır?

bilgisayarBir dizüstü bilgisayarınız veya netbook’unuz varsa varsayılan olarak kullandığınız güç yönetimi bilgisayarınızın hızınızı etkileyebilir. Eğer “güç tasarrufu” özelliğini kullanırsanız PC’niz otomatik olarak ekranınızın parlaklığını düşürür, birkaç dakikanın ardından sabit sürücünüzü kapatır ve daha çabuk uyku durumuna geçer. Bunu bilgisayarınızın pil ömrünü uzatmak için yapar. Fakat bunun dezavantajı da PC’nizin performansını olumsuz yönde etkilemesidir. Performansı en yüksek düzeyde tutmak için “yüksek performans” modunu kullanmalısınız. Bunu, görev çubuğundaki pil simgesine tıklayıp “yüksek performans” seçeneğini seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Hızımı Anında Yükseltmenin Kolay Bir Yolu Var Mı?

PC’nizi bir miktar hızlandırmanın kolay bir yolu var. Windows 7 kullanıyorsanız, yedek bir USB flaş bellek takın ve ekranda beliren “Windows ReadyBoost’la sistemimi hızlandır” seçeneğini seçin. Windows 7’de daha PC’nizin performansını daha da artırmak için birden fazla USB bellek kullanabileceğinizden, bu çözüm daha da verimli sonuçlar verecektir.

Eski Bir Grafik Kartım Var, Ne Yapabilirim?

Windows Vista ve Windows 7’deki görsel efektlerin birçoğu hızınızı olumsuz etkileyebilir. Bu, özellikle eski bir grafik kartına sahip şahıslar için geçerlidir. Bu sorunu gidermenin kolay bir yolu, masaüstünüze güzel bir görünüm kazandıran ayarları kapatmaktır. Başlat’a tıklayıp Bilgisayar’a sağ tıklayın ve “Özellikler> Gelişmiş sistem ayarları”ndan Performans altındaki Ayarlar’a tıklayın, açılan pencerede “En iyi performans için ayarla” seçeneğini seçin.

Grafik Ayarlarım Ne Olacak?

Bunu da Oku:  PC Formatlama Sonrası Kurulacak 10 Program

Grafik sürücünüzün PC’nizi daha da hızlandıracak kullanışlı performans ayarları mevcuttur. Bunların nerede olduğunu söyleyemeyiz çünkü her biri farklı yerlerde. Ancak bunu kontrol edebilmek için Denetim Masası> Ekran çözünürlüğünü ayarla > Gelişmiş ayarlar> [ grafik kartının adı]> [kontrol panel düğmesi] seçeneklerine tıklayabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Bilgisayar Nasıl Hızlanır?” için bir yorum

Yorum Yap

porn izle