Yazılım Rehberi 14 Ocak 2013

Bilgisayarınızı Zamanlatın: Shutdown Timer!

\"3Bilgisayarların yeri geliyor bakımları yeri geliyor güncellemeleri gereken zamanlar oluyor. Bilgisayarın zamanla kapanması gerek. İndirdikten sonra bilgisayarınız boşa çalışsın istemezsiniz. Kendini programlayan bilgisayar Windows içinde mevcut olsa da bu uzun uğraşlı kodlar ya da satırlar ile kimse uğraşmak istemez. Hala zamanında kapanmasını istediğiniz bilgisayarınızda böyle durumlarla sık sık karşı karşıyaysanız size zahmet vermeyen küçük programımız “Shutdown Timerile tanışın.

 

NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

Shutdown Timer çok küçük bir açık kaynak yazılım. Siz bilgisayar başında olun veya olmayın ona sadece kapanması gereken zamanı söyleyin. İsterseniz dakikalar, saniyeler veya saatler sonra kapatmasını söyleyebilirsiniz. Hepsi bu! Dilerseniz sizin için bilgisayarı yeniden başlatabilir, hesabınızdan çıkabilir, uyku moduna geçirebilirsiniz.

KURULUM

Yapmanız gereken tek şey programı buradan indirdikten sonra olduğu şekilde Program Files’e atmak veya direk çalıştırmak.

Ekran Görüntüsü

\"shutdown-timer-image\"

BİLGİLENDİRME:

Force Close: Kapatmaya Zorla (açıkta olan programlar varsa)

Suspend: Askıya Al

Hibernate: Uykuya Al

Shut Down: Kapat

Logoff: Oturumu Kapat (Kullanıcıdan Çık)

Reboot: Yeniden Başlat

Bunu da Oku:  FireWire Varlığını Koruyor

Yazar Bilgileri

AlfaEkinci cenkekinci@gmail.com

AlfaEkinci – Ankara’da yaşayan genç bir Geek. Yazılım, tasarım, sosyal ağlar ve güncel teknoloji meraklısı. Photoshop özel ilgi alanı. O bir teklonojist :)

http://twitter.com/AlfaEkinci

Yorum Yap