WordPress 7 Aralık 2014
son videoları göster

YouTube Kanalından Son Videolar Nasıl Gösterilir?

Birçok blogcu kendi videolarını yüklemek için YouTube kullanır. Çünkü YouTube, web üzerindeki en büyük video barındırma sitesidir. Daha önce WordPress sitenizde YouTube videoları için paylaş düğmeleri gibi bazı yazılarla size faydalı olmaya çalıştım. Şimdi WordPress de YouTube kanalından son videoları nasıl göstereceğinizi anlatacağım. Sidebar da bileşen olarak kullanabileceğiniz hatta yazı ve sayfalarda görüntülemek için güzel video galerileri oluşturabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey YouTube Channel Gallery eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, gidin Görünüm » Bileşenler seçeneğine gidin ve son videoları görüntülemek için sağ kenara YouTube Channel Gallery bileşenini sürükleyerek bırakın.

YouTube Kanalı Galeri bileşeni yapılandırılabilir, bu nedenle bunu kurmak gerekiyor. Bir kullanıcı kimliği veya bir çalma listesi kimliği girerek sitenizde YouTube kanalınıza ait son videoları görüntüleyebilirsiniz.

YouTube Widget Ayarlarını Yapılandırma

Player ve Thumbnails (küçük boyutlar) seçmek için sekmeleri kullanın. Ayarları kaydedin.

Aşağıda kanalınıza ait videoların galeri olarak kenar çubuğunuzda nasıl görüneceğine bakın:

Küçük ve video oynatıcı ile son videoları gösteren YouTube eklendi

Ayrıca aşağıdaki gibi bir kısa kod kullanarak herhangi bir WordPress sayfasında bir YouTube kanalı galerisi ekleyebilirsiniz:

Youtube_Channel_Gallery kullanıcı = “youtube kanal adı”

kodunu [ ] karakterleri arasına yazınız.

Bunun yerine bir kanal veya kullanıcının bir çalma listesini görüntülemek istiyorsanız, o zaman sadece Çalma listesine ait bir kullanıcı kimliği girin ve aşağıdaki kodu kullanın:

Youtube_Channel_Gallery yem = “playlist” user = “çalma listesi kimlik no”

kodunu [ ] karakterleri arasına yazınız.

Bu makalede WordPress sitenizde YouTube kanalından gelen son videoları göstermenize yardımcı olduğumu umuyorum. YouTube kanalı linkine tıklayarak Youtube videolarımı beni takip edebilirsiniz.

Bunu da Oku:  WordPress 4.1 Sürümündeki Yenilikler Neler?

Sorular ve geribildirim için aşağıdaki yorum formunu doldurun.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap