WordPress 22 Temmuz 2009

WordPress Tema Kurulumu

\"wordpress\"Sitenize WordPress temaları nasıl yükleyebilirsiniz? Bundan bahsedeceğim.

Öncelikle wp-content > themes adlı klasörümüze FTP kullanarak tema dosyamızı yüklüyoruz.

Sonra WordPress Admin panelimize giriyoruz ve altta resimde gösterildiği gibi Görünüm > Temalar seçeneklerine tıklıyoruz.

Yüklediğiniz temayı ismi ve tema önizlemesiyle birlikte ekranda göreceksiniz, seçmek istediğiniz temanın üstüne tıkladığınızda ilgili tema önizlemeli olarak tam ekran modunda size gösterilecektir. Burada sağ üste yazan \”aktifleştir\” seçeneğine tıkladığınızda temanız sitenize uyarlanacaktır.

Kolay gelsin.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (3)

 1. Emrah
  (Yönetici)

  @Serkan Demirci,
  Temanızın style.css dosyasında gerekli olan değişikliği ya da eklemeyi yapmanız gerekiyor.

 2. Serkan Demirci

  Müşterimin istediği photoshop tasarımını wordpresse göre uyarladım hiçbir problem yok ekstra olarak foto galeri isteği geldi nextgen gallery sistemini kurdum galeri sorunsuz çalışıyor ancak tüm resimleri altalta diziyor başka bir temayla değiştirdiğimde grid sistemi gibi yanyana tam istediğim gibi diziyor. Bunun dışında GRAND Flash Album Gallery eklentisini kurdum yine aynı şekilde benim oluşturduğum temada çalışmıyor ama wordpressin üstünde gelen Twenty Eleven ve Twenty Ten temasında sorunsuz çalışıyor. Acaba benim oluşturduğum temada eksik olan nedir bunu nasıl düzeltebilirim? Tema functions.php bölümüne bir şeyler mi eklemeyelim? Teşekkürler

 3. kanun

  verdiğin bilgiler için teşekkür ederim eline sağlık, ben de wordpress sistemini kullanmak istiyorum ama öğrenmem lazım araştırma yapıyorum

Yorum Yap