WordPress 18 Mart 2012

WordPress Basit Admin Giriş Linki Oluşturma

\"wordpressWordPress yönetim paneline giriş yaparken, kendiniz veya editörümüz varsayılan siteadi.com/wp-login.php linki yerine /wp-admin/ linkini kullanırız. Çoğu wordpress giriş linki bu şekildedir. Bu link yapısını wordpress müşterileri, editörler, yazarlar ya da kendimiz için daha basitleştirebiliriz. Böylece wordpress yönetim paneline giriş için örneğin sadecesiteadi.com/login/ şeklinde bir link yapısı oluşturup bunun kullanılmasını sağlayabiliriz. Bu, sizce çok daha iyi olmaz mıydı?

Bu makalede, müşterileriniz ya da kendiniz için WordPress basit bir giriş  linki nasıl oluşturulur, bunu göstereceğim. Öncelikle bu işlem için tek bir kod yeterli olacaktır. Bunu ise .htaccess dosyasında kullanacağız.

. htaccess dosyasını açın ve aşağıdaki wordpress rewrite rule kodunu yapıştırın.

RewriteRule ^login$ http://yoursite.com/wp-login.php [NC,L]

Sitenizin alan adını değiştirmeyi unutmayın. Hepsi bu kadar. Şimdi /wp-login.php yerine siteadi.com/login/ linkini müşterilerinize önerebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (3)

  1. Emrah
    (Yönetici)

    @wordpress guvenlik, tabii ki farklı bir kelime kullanılabilir. Makale içinde verdiğim kod yapısı içindeki “login” kelimesi yerine “patrongiris” kelimesini kullanabilirsiniz.

  2. wordpress guvenlik

    Oncelikle makale icin tesekkur ederiz. Peki hocam login kelimesi yerine baska bir tanimlama yapabilir miyiz. Mesela “patrongiris” yada farkli birsey. Bu bence wordpress guvenlik icin daha iyi bir degisiklik olur

  3. tesekkürler su anda deneyecegim.

Yorum Yap