WordPress 4 Ağustos 2010

Taslak Kaydetmeyi İptal Etme

\"wordpressWordPress, siz içerik eklerken yazılarınızı otomatik, taslak olarak kaydetmektedir. Yazılarınızı oluşturduğunuzda ayrıca taslak olarak eklenmiş olabilir. Ayrıca yazı sürümleriniz de kaydediliyor olabilir. Bunlar ise veritabanınızın şişmesine ve sitenizin performansının düşmesine neden olabilmektedir. Bunu birçok eklenti veya birtakım kodlarla çözmemiz mümkün. Benim ise kendi denediğim ve sonuç aldığım bir çözümü size sunmak istiyorum.

Yapmanız gereken çok basit. WordPress taslak olayını devre dışı bırakmak istiyorsanız; temanızın functions.php dosyasına direkt aşağıdaki kodu ekleyin:

<?php
define(\'WP_POST_REVISIONS\', false);
function disable_autosave() {
wp_deregister_script(\'autosave\');
}
add_action( \'wp_print_scripts\', \'disable_autosave\' );
?>

Kodu ekledikten sonra dosyayı kaydetmeyi unutmayın :)

Bunu da Oku:  Ücretsiz Knowledge Base WordPress Teması

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (3)

 1. Emrah
  (Yönetici)

  Yayınlanmış bir sayfa içinde taslak bir sayfaya link veremezsiniz. Çünkü taslak yazılar yayımlanmamış yazılardır. Dolayısıyla “bulunamadı” hatası verecektir.

 2. Yurtdışı Bilgi Bankası

  Merhabalar,

  benim yapmak istediğim sayfayı taslak yada inceleme icin bekliyor diye kaydettikten sonra. bir sayfa icinde taslak olarak kaydettiğim sayfayının linkini vermek istiyorum fakat explorer ve mozille fireworks te sayfa bulunamadı hatası veriyor. nasıl yapılabilir.

 3. hmetA

  Tam olarak bunu arıyordum teşekkürler

Yorum Yap