WordPress 29 Kasım 2012

Sitenizin Zaman Dilimi Ayarını Yapın

\"wordpress\"WordPress siteniz var ise siteniz için hazırladığınız yazıları zamanlayıp yayınlıyorsanız mutlaka yerel zaman dilimi ayarı yapmalısınız. Neden? Çünkü zamanlanmış yazılar sizin belirlediğiniz zaman diliminde yayımlanmayabilir. WordPress yönetici panelinde \”Genel Ayarlar\” bölümünde \”zaman dilimi\” varsayılan olarak UTC+0 olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla siz bir yazıyı zamanladığınızda, yazı, yerel zaman dilimine göre 2 saat sonra yayımlanır.

Örneğin; yazıyı 08:00 olarak zamanlamış iseniz yazınız varsayılan ayara göre yerel saat 10:00 da yayımlanacaktır. Bu yüzden aynı yerel zaman dilimini kullanarak yazılarınızı tam zamanında yerel zamana göre doğru bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şudur:

  1. WordPress Yönetici Paneline giriş yapın.
  2. Sol paneldeki Ayarlar > Genel seçeneklerine tıklayın.
  3. Zaman dilimi liste kutusundan UTC+2 seçeneğini seçin.

Böylece yazılarınız tam zamanında Türkiye yerel zaman dilimine göre doğru saatte yayımlanacaktır. Ne 2 saat ileri, ne 2 saat geri, tam vaktinde.

Seçeneğe aşağıdaki resimden göz atabilirsiniz:

\"yerel

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (3)

  1. Bu güzel bilgi için teşekkur ederiz.

  2. Kolay gelsin. Dediğiniz gibi yaptım am abir türlü zamanlamayı aktif edemedim. GTM 3 olarak da denedim wp sürümünün son sürümlerinide güncelledim saat dilimini istanbul da yaptım ne yaptıysam olmadı. yardımcı olabilir misiniz ?

  3. PEMBE

    Unutma.

Yorum Yap